Riiberova šňůra skončila. V Ramsau kraloval sdruženářům Geiger, Češi bodovali

ČTK ČTK
21. 12. 2019 15:10
Německý sdruženář Vinzenz Geiger na Světovém poháru v Ramsau ukončil neporazitelnost Nora Jarla Magnuse Riibera, jenž vyhrál úvodních pět závodů sezony.
Tomáš Portyk skončil v závodu SP v rakouském Ramsau na dvaadvacátém místě.
Tomáš Portyk skončil v závodu SP v rakouském Ramsau na dvaadvacátém místě. | Foto: ČOV/Pavel Lebeda

Češi v Rakousku bodovali, Tomáš Portyk doběhl dvaadvacátý a Ondřej Pažout devětadvacátý.

Úřadující vítěz SP Riiber nenašel přemožitele v prvních pěti závodech v ročníku, což se mu podařilo jako prvnímu sdruženáři v historii. Po dvoutýdenní pauze od minulého závodu se musel spokojit s druhou příčkou za Geigerem, jenž ho na závěr desetikilometrového běhu porazil ve spurtu o 1,6 sekundy.

Němcům se především běžecká část v hustém sněžení mimořádně vyvedla. Třetí byl Fabian Riessle a čtvrtý finišoval pětinásobný vítěz SP Eric Frenzel, jenž se posunul z 25. místa po skoku.

Portyk doběhl do cíle s dvouminutovým odstupem na 22. pozici, jež mu patřila po úvodní části. Úspěšnější na můstku byl Pažout, ale z 11. příčky se postupně propadal a nakonec těsně udržel předposlední bodované místo.

V neděli se pojede v Ramsau znovu.

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

1. Geiger (Něm.) 27:29,1, 2. J. M. Riiber (Nor.) -1,6, 2. Riessle -5,8, 4. Frenzel (oba Něm.) -8,6, 5. Björnstad (Nor.) -12,5, 6. Greiderer (Rak.) -13,7, 7. Graabak (Nor.) -19,3, 8. Herola (Fin.) -34,7, 9. Faisst (Něm.) -41,4, 10. Jöbstl (Rak.) -50,4, …22. Portyk -2:08,3, 29. Pažout (oba ČR) -2:33,5.

Průběžné pořadí (po 6 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 580, 2. Graabak 371, 3. Geiger 342, 4. J.L. Oftebro 285, 5. Björnstad 273, 6. Riessle 252, …26. Portyk 37, 41. Pažout 7.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 27 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy