Riiberova šňůra skončila. V Ramsau kraloval sdruženářům Geiger, Češi bodovali

ČTK ČTK
21. 12. 2019 15:10
Německý sdruženář Vinzenz Geiger na Světovém poháru v Ramsau ukončil neporazitelnost Nora Jarla Magnuse Riibera, jenž vyhrál úvodních pět závodů sezony.
Tomáš Portyk skončil v závodu SP v rakouském Ramsau na dvaadvacátém místě.
Tomáš Portyk skončil v závodu SP v rakouském Ramsau na dvaadvacátém místě. | Foto: ČOV/Pavel Lebeda

Češi v Rakousku bodovali, Tomáš Portyk doběhl dvaadvacátý a Ondřej Pažout devětadvacátý.

Úřadující vítěz SP Riiber nenašel přemožitele v prvních pěti závodech v ročníku, což se mu podařilo jako prvnímu sdruženáři v historii. Po dvoutýdenní pauze od minulého závodu se musel spokojit s druhou příčkou za Geigerem, jenž ho na závěr desetikilometrového běhu porazil ve spurtu o 1,6 sekundy.

Němcům se především běžecká část v hustém sněžení mimořádně vyvedla. Třetí byl Fabian Riessle a čtvrtý finišoval pětinásobný vítěz SP Eric Frenzel, jenž se posunul z 25. místa po skoku.

Portyk doběhl do cíle s dvouminutovým odstupem na 22. pozici, jež mu patřila po úvodní části. Úspěšnější na můstku byl Pažout, ale z 11. příčky se postupně propadal a nakonec těsně udržel předposlední bodované místo.

V neděli se pojede v Ramsau znovu.

SP v severské kombinaci v Ramsau (Rakousko):

1. Geiger (Něm.) 27:29,1, 2. J. M. Riiber (Nor.) -1,6, 2. Riessle -5,8, 4. Frenzel (oba Něm.) -8,6, 5. Björnstad (Nor.) -12,5, 6. Greiderer (Rak.) -13,7, 7. Graabak (Nor.) -19,3, 8. Herola (Fin.) -34,7, 9. Faisst (Něm.) -41,4, 10. Jöbstl (Rak.) -50,4, …22. Portyk -2:08,3, 29. Pažout (oba ČR) -2:33,5.

Průběžné pořadí (po 6 z 21 závodů): 1. J. M. Riiber 580, 2. Graabak 371, 3. Geiger 342, 4. J.L. Oftebro 285, 5. Björnstad 273, 6. Riessle 252, …26. Portyk 37, 41. Pažout 7.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy