Poslední medaile pro Samkovou i zvláštní sníh. Takové bude MS ve snowboardingu

mih mih
31. 1. 2019 13:13
Snowboardcrossařka Eva Samková je při neúčasti Ester Ledecké největší českou medailovou nadějí na nadcházejícím mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu. V americkém Utahu se ve třech střediscích představí celkem osmnáct českých reprezentantů.

Eva Samková

Eva Samková
Eva Samková | Foto: Jan Kasl/Red Bull Content Pool

Snowboardcrossařka Eva Samková je největší českou medailovou nadějí na nadcházejícím mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu.  Z olympiády už má zlato i bronz, vyhrála rovněž celkově Světový pohár, ale na MS skončila nejlépe pátá při premiéře v roce 2011.

Dnes je na programu kvalifikace na trati v Solitude, kde Samková předloni vyhrála závod Světového poháru. Novinkou ale je, že trať snowboardcrossařů je stejná jako skikrosařů. 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy