Šárka Pančochová

Šárka Pančochová (*1. 11. 1990) je vedle Evy Samkové druhá velká naděje českého snowboardingu, která ale soutěží v disciplínách "big air", "slopestyle" a na U-rampě.

V březnu 2014 Pančochová jako teprve čtvrtý český reprezentant dokázala vyhrát celkové hodnocení světového poháru, když opanovala hodnocení freestyle snowboardingu.

Jejími dalšími úspěchy jsou titul juniorské světové šampionky (2008), stříbro ze světového šampionátu dospělých (2011, slopestyle), vítězství ve světovém poháru (Kreichsberg, 2010 a 2014, U-rampa, Copper Mountain 2013, slopestyle) a stříbro na zimních X-Games (2013).

Na olympiádě v Soči i vinou pádu skončila ve slopestylu až pátá, v U-rampě se neprobila do finále.

Pančochová skončila šestá, finále po pádu v tréninku nejela

Snowboardistka Šárka Pančochová nenastoupila kvůli těžkému pádu z tréninku do dnešního finále Světového poháru v Big Airu v italské Modeně. Česká reprezentantka tak obsadila šesté místo, závod vyhrála Reira Iwabučiová z Japonska.

Juniorská mistryně světa z Big Airu Pančochová prošla z páteční kvalifikace z šestého místa. Před finále spadla v posledním tréninkovém skoku.

"Škoda. Šlo jí to, ale smeklo se jí to při odrazu a letěla do půlky dopadu hlavou napřed. Na poslední chvíli šla do kotoulu na záda," řekl ČTK trenér Martin Černík. "Může chodit pomalu a nic nemá zlomeného. Mohlo to být horší, ale pro finále byla mimo provoz," dodal.

Pančochová je i v Modeně ve finále závodu SP v Big Airu

Snowboardistka Šárka Pančochová zvládla i v druhém závodu sezony Světového poháru kvalifikaci Big Airu. V Modeně dnes skončila v kvalifikaci šestá a přesně tolik závodnic pojede sobotní večerní závod.

V úvodním dílu SP v novozélandské Cardroně skončila Pančochová čtvrtá v kvalifikaci a na stejném místě i celkově, jelikož finále bylo zrušeno kvůli větru.

V Modeně, kde byla loni šestá, pokazila v kvalifikaci první skok, ale druhý už zvládla a šesté místo si zajistila ziskem 73,25 bodu. Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedla Japonka Reira Iwabučiová, která dostala v součtu 90 bodů.

Nejlepším výsledkem Pančochové v Big Airu v SP je třetí místo v Miláně před třemi lety. V roce 2008 se v této v disciplíně stala juniorskou mistryní světa.

Odvážná Pančochová nemá zábrany. Se snoubenkou jezdily po lese na kole nahé
0:29
Ostatní sporty

Že se snowboardistka Šárka Pančochová rozhodně nestydí, už několikrát dokázala. Tentokrát má za sebou další kousek.
Pančochová začala SP čtvrtým místem. Finále na Novém Zélandu zrušil vítr
Zimní sporty

V Cardroně se započítávaly výsledky páteční kvalifikace. V ní předvedla nejlepší skok s triky Finka Rukajärviová a připsala si čtvrté vítězství.
Pančochová na úvod Světového poháru pojede finále Big Airu

Snowboardistka Šárka Pančochová na úvod nové sezony Světového poháru na Novém Zélandu uspěla v kvalifikaci Big Airu.
Pančochová s Američankou odkládají svatbu. Kvůli českým zákonům

Česká snowboardistka Šárka Pančochová oznámila v červenci zásnuby s 32letou Američankou Kaileen Lareeovou.
Pančochová se bude vdávat. Přítelkyni požádala o ruku na vulkánu při západu slunce

Česká snowboardistka Šárka Pančochová se v úterý zasnoubila s dvaatřicetiletou Američankou Kaileen Lareeovou.
Na snowboardu jen ve spodním prádle? Pančochová založila nový sport: stripboarding
1:43
Sport

Jak dopadl šampionát ve fackování? A které kluby NHL mají harašící maskoty? Odpověď najdete ve zbrusu novém díle Sportovního sociálu.
Snowboardistka Pančochová neuspěla v Kreischbergu v kvalifikaci

Bez snowboardistky Šárky Pančochové se uskuteční sobotní závod Světového poháru ve slopestylu.
Pančochová byla čtvrtá ve slopestylu na SP v Číně

Osmadvacetiletá olympionička skončila v polovině startovního pole, do kvalifikace totiž nastoupilo jen osm závodnic.
Pančochová vstoupila do sezony SP šestým místem v Big Air

Snowboardistka Šárka Pančochová zahájila sezonu ve Světovém poháru šestým místem v disciplíně Big Air v Modeně.
Snowboardistka Pančochová skončila na SP třetí ve slopestylu. Krásné zakončení sezony, lebedila si

Česká reprezentantka se nechtěla s nikým porovnávat, vyplatilo se jí, že se koncentrovala jen na sebe.
České snowboardistky Pančochová a Vojáčková z kvalifikaci Big Airu do finále neprošly
Olympijské hry

Šárka Pančochová nevyloučila, že by se mohla představit i na olympiádě v Pekingu.
"Byl to spíš boj o přežití." Pančochovou nazlobilo, že závod nebyl odložen, Norka se třásla strachy

České snowboardistce nebezpečný olympijský závod v Pchjongčchangu nevyšel, skončila šestnáctá.
Olympijský Sociál: Sexy hit letošní olympiády? Snowboardistky s Evou Samkovou
1:55

Podívejte se na další díl olympijského Sociálu. Tentokrát jsou tématem sexy snowboardistky, korejská zima nebo třeba místní uvítací výbor.
Dřív jste šli jednu noc na párty a druhý den závodit. To teď nejde, říká snowboardistka Pančochová

Snowboardistka Šárka Pančochová chce v korejském Pchjongčchangu zaútočit na cenný olympijský kov.
Ledecká pojede na snowboardu i lyžích, sjezdaři jsou zatím jen tři

Svaz lyžařů zveřejnil první nominaci na olympiádu v Koreji, prozatím čítá 24 jmen.
Pančochová byla osmá v disciplíně Big Air, finále kvůli pádu v tréninku nejela

Šárka Pančochová postoupila podruhé v sezoně do finále Big Airu. Po pádu v tréninku však někdejší juniorská mistryně světa start další jízdu zrušila.