Obří slalom SP mužů v Söldenu byl kvůli větru zrušen

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 10. 2017 14:10
Sjezdoví lyžaři si musí na start Světového poháru počkat, dnešní závod byl zrušen kvůli silnému větru. "V cílovém prostoru jsme nemohli ručit za bezpečnost. Diváci i sportovci by tam byli v nebezpečí," řekl ředitel závodů Mezinárodní lyžařské federace Markus Waldner.
MS 2017, sjezd M: Kjetil Jansrud
MS 2017, sjezd M: Kjetil Jansrud | Foto: Reuters

Sölden - Kvůli silnému větru byl bez náhrady zrušen obří slalom v rakouském Söldenu, jímž měl dnes sjezdovým lyžařům odstartovat Světový pohár. Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí organizátoři ani neuvažovali o pozdějším startu či o zkrácení trati, které využili v sobotním závodu žen.

Ředitel závodů Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Markus Waldner odůvodnil zrušení závodu obavami o bezpečnost. "V cílovém prostoru jsme za ni nemohli ručit. Diváci i sportovci by tam byli v nebezpečí," řekl. "Podle pravidel Světového poháru se úvodní závod sezony a finále nenahrazují. U finále je to jasné, ale v případě zahajovacího závodu bychom měli zvážit, zda toto pravidlo má nějaký smysl," dodal.

S číslem 62 se měl v závodě představit jediný český zástupce Kryštof Krýzl, jenž zrušení ani příliš nelitoval, neboť se mu v Söldenu nikdy nedařilo. "Hrozivě foukalo. Klasika, špatné počasí na horách, tady to bývá často a podle předpovědí se s tím tak nějak počítalo dopředu. Kdyby chtěli, asi by nás pustit mohli, ale hrozilo nebezpečí, že se něco utrhne a spadne na lidi," uvedl v tiskové zprávě Krýzl.

Olympijská zima tak mužům začne až za dva týdny 12. listopadu ve finském Levi, kde je na programu slalom. Krýzl se na sever Evropy vydá za týden v pondělí. "Sjezdovky tam bývají tvrdé a prolité, letíme proto o pár dní dříve než obvykle, bude prostor na kvalitní trénink," řekl nejlepší český lyžař.

Ženy úvodní závod navzdory větru na rakouském ledovci odjet zvládly, první vítězkou sezony se v sobotu stala Němka Viktoria Rebensburgová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy