Sněhové královny začaly sezonu. Ledovec v Söldenu byl svědkem malé české premiéry

Ester Ledecká a spolu s ní všechny hvězdy sjezdařského dámského nebe začaly v rakouském Söldenu novou sezonu. Na úvod se jel obří slalom.
Ester Ledecká bude také v této sezoně dělit svojí závodnickou pozornost mezi snowboardi a lyže. Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen odstartoval v sobotu obřím slalomem.
Ledecká se ale v Söldenu "sklouzla" jen jednou. Při svém debutu v této disciplíně obsadil v prvním kole 53. místo a do druhého se tak nekvalifikovala.
Tradiční zahajovací obří slalom sezony patřil Němce Viktorii Rebensburgové,...
... která o 14 setin sekundy porazila Francouzku Tessu Worleyovou.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
28. 10. 2017 16:58
Prohlédněte si fotografie z obřího slalomu žen v Söldenu, jímž sjezdařkám odstartovala důležitá sezona s vrcholem v podobě olympiády v Pchjongčchangu.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy