Novák má druhý titul z mistrovství republiky běžců na lyžích

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 2. 2019 13:24
Michal Novák z Dukly Liberec získal v Novém Městě na Moravě titul mistra republiky v běhu na lyžích na 10 km klasickou technikou. V závodu žen na 5 km zvítězila Petra Hynčicová z Dukly Liberec s náskokem pouhých dvou desetin sekundy před Kateřinou Razýmovou z Plzně.
Michal Novák na MČR v běhu na lyžích
Michal Novák na MČR v běhu na lyžích | Foto: SL ČR

Dvaadvacetiletý Novák po páteční výhře ve sprintu potvrdil, že je současným českým lídrem. "Navzdory únavě jsem s výsledkem spokojený. Snažil jsem se držet rovnoměrné tempo, což se mi podařilo," uvedl Novák, který byl na 3,3 km dlouhém okruhu na všech mezičasech nejrychlejší.

Krok s ním držel pouze obhájce titul Miroslav Rypl, jenž měl v cíli ztrátu 23 sekund. S touto dvojicí byl v kontaktu více než polovinu závodu ještě Petr Knop, který ale v posledním okruhu odpadl a skončil až osmý.

Mnohem dramatičtější byl závod žen. V polovině vedla Petra Nováková s náskokem tří sekund před Hynčicovou a Razýmovou, v druhém kole ale Nováková polevila a klesla na třetí místo se ztrátou 12 vteřin na vítěznou Hynčicovou.

"Zlepšení výkonnosti jsem cítila už v pátečním sprintu, kde jsem skončila druhá. Dnešní závod byl hodně vyrovnaný. Proto jsem ráda, že se mi podařilo ve druhém kole udržet těsný náskok. Titul pro mě znamená povzbuzení do dalších závodů," řekla Hynčicová.

V neděli jsou ve Vysočina Aréně na programu od 9:30 závody žen na 10 km a mužů na 15 km volnou technikou s hromadnými starty.

Mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Závody klasickou technikou s intervalovým startem:

Muži a junioři (10 km): 1. Novák 25:47,6, 2. Rypl -22,6, 3. Bešťák (všichni Dukla Liberec) -26,7, 4. Fellner (Fenix Jeseník) -57,1, 5. Kalivoda (Šumava Vimperk) -1:00,0, 6. Šeller (Dukla Liberec) -1:08,2.

Ženy a juniorky (5 km): 1. Hynčicová (Dukla Liberec) 12:56,0, 2. Razýmová (SC Plzeň) -0,2, 3. Nováková (Slovan Karlovy Vary) -11,8, 4. Sixtová (SG Jablonec) -29,5, 5. Schützová (Ski Jilemnice) -50,3, 6. Holíková (SKI Skuhrov nad Bělou) -58,9.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy