Michal Novák

Běžkyně na lyžích Razýmová vyhrála přípravný závod na sezonu SP

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová vyhrála v přípravě na novou sezonu Světového poháru kontrolní závod FIS na 10 kilometrů volně ve finské Ounasvaaře. Další reprezentantka Kateřina Janatová obsadila čtvrté místo.

Razýmová porazila o 1,4 sekundy Rakušanku Teresu Stadloberovou, třetí skončila s odstupem 37,3 sekundy Anna Něčajevská. Janatová na Rusku ztratila tři sekundy. V první desítce doběhla z Češek ještě devátá Sandra Schützová.

Mezi muži skončil na trati 15 kilometrů volně Michal Novák na sedmém místě. Za vítězným Sergejem Usťugovem z Ruska zaostal o 1:27,9 minuty.

Novák má druhý titul z mistrovství republiky běžců na lyžích
Zimní sporty

Michal Novák z Dukly Liberec získal v Novém Městě na Moravě titul mistra republiky v běhu na lyžích na 10 km klasickou technikou
Novák životním stříbrem předčil sestru a zazářil i na premiérové tiskovce
0:50

Běžec na lyžích Michal Novák byl na mistrovství světa do 23 let v závodě druhý a před novináři se poprvé blýskl rozhovory v angličtině.
Novák je druhý na světě. Mladý běžec na lyžích získal na šampionátu do 23 let stříbro
0:50

Lyžař Michal Novák vybojoval na mistrovství světa kategorie do 23 let stříbrnou medaili v běhu na 15 kilometrů volně.
Životní závod Janatové s Hynčicovou. Byly osmé v městském sprintu dvojic

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová s Petrou Hynčicovou obsadily osmé místo ve sprintu dvojic na Světovém poháru v Drážďanech.
Další body pro Nováka. Český běžec na lyžích bodoval ve sprintu v Drážďanech

Běžec na lyžích Michal Novák podruhé v sezoně bodoval ve Světovém poháru. Ve sprintu volnou technikou v Drážďanech obsadil 24. místo.
Běžec na lyžích Novák dojel třetí ve sprintu v Novém Městě

Nejlepší současný český běžec na lyžích Michal Novák skončil třetí ve sprintu v Evropském poháru OPA v Novém Městě na Moravě.
První body pro český běh na lyžích. Novák v Davosu uspěl ve sprintu

Michal Novák dokázal jako první z českých běžců na lyžích v této sezoně Světového poháru bodovat.
Novák ve Falunu podruhé v sezoně bodoval, ve sprintu obsadil 24. místo. Vyhrál fenomenální Klaebo

Český běžec na lyžích zaznamenal svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru v kariéře.
Cologna v lyžařském maratonu v Oslu zdolal Sundbyho ve fotofiniši

Závod Světového poháru na 50 km volnou technikou v Oslu vyhrál švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna po těsném finiši s domácím Martinem Johnsrudem…
Palec nahoru. Bauera potěšily olympijské výkony Jakše a Berouškové
Olympijské hry

Lukáše Bauera výsledky českých běžkařů na olympiádě v Koreji překvapily. Pozitivně.
Klaebo se stal nejmladším olympijským vítězem v běhu na lyžích

Z českých reprezentantů se do vyřazovací části podívala jen Beroušková, vypadla ale hned ve čtvrtfinále.
Běžecké lyžování upadlo do šedého průměru. Šanci zářit má jen Havlíčková, tvrdí Neumannová

Běžkařské medaile z Pchjongčchangu? Na ty můžeme zapomenout, říká Neumannová.
Ledecká pojede na snowboardu i lyžích, sjezdaři jsou zatím jen tři

Svaz lyžařů zveřejnil první nominaci na olympiádu v Koreji, prozatím čítá 24 jmen.

Sprint dvojic klasicky rozhodl pád finišujících závodníků Norska a Finska. Smáli se třetí vzadu Rusové. Usťugov tak protáhl zlatou sérii ze skiatlonu.
Bartoň bodoval na úvod Tour de Ski 27. místem ve sprintu

Běžec na lyžích Jan Bartoň obsadil na úvod Tour de Ski 27. místo ve sprintu volnou technikou ve Val Müstair a poprvé v kariéře bodoval ve Světovém poh
Norka Fallaová po dvou druhých místech ovládla sprint v Davosu. Češi do finále nepostoupili

Z českých reprezentantů dosáhla nejlepšího výsledku Karolína Grohová, která skončila v kvalifikaci na 39. místě. Dušan Kožíšek obsadil 46. příčku.
V Lillehammeru zvítězili Halfvarsson a Digginsová, čeští reprezentanti za body výrazně zaostali

Aleš Razým a Petra Nováková se umístili až v páté desítce, Kateřina Smutná pak na dálkové La Sgambedě prohrála ve finiši o 1,3 vteřiny.
Úvodní sprint běžců na lyžích ovládl Goldberg a Nilssonová, Češi neuspěli v kvalifikaci

Čeští běžci na lyžích se ve finské Ruce nekvalifikovali do hlavního závodu. Mezi ženami ovládla závod Stina Nilssonová a mezi muži Paal Goldberg.