Z obřích můstků až do Poslanecké sněmovny. Podívejte se na kariéru Jakuba Jandy

Kariéra Jakuba Jandy aneb z premiéry v Harrachově až do poslaneckých lavic
Rodák z Čeladné Jakub Janda debutoval ve Světovém poháru v Harrachově jako osmnáctiletý talent v roce 1996. Poprvé bodoval v následujícím roce, když při závodě v Lahti obsadil 29. místo.
Klíčový zlom v jeho kariéře nastal s příchodem slovinského trenéra Vasji Bajce v sezoně 2004/2005. V tomto ročníku získal několik pódiových umístění a také skončil na třetím místě na Turné čtyř můstků při závodě v Innsbrucku. Něco takového se českému skoku na lyžích podařilo po 12 letech. V konečném pořadí Turné obsadil pátou příčku a ve Světovém poháru byl šestý.
Prvního vítězství ve Světovém poháru se dočkal 23. ledna 2005 v německém Titisee-Neustadtu. Na následném mistrovství světa v Oberstdorfu vybojoval stříbrnou medaili na středním a bronzovou na velkém můstku.
Jakub Janda byl také vyhlášen třetím nejlepším sportovcem v anketě Sportovec roku 2005.
Foto: ČTK
Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
23. 10. 2017 14:35
Skokan na lyžích Jakub Janda debutoval ve Světovém poháru v Harrachově v roce 1996. Postupně se prokousával dopředu a vrchol jeho kariéry přišel za působení slovinského trenéra Vasji Bajce, kdy společně s Janne Ahonenem opanoval v roce 2006 Turné čtyř můstků a ve stejné sezoně vyhrál celkové hodnocení Světové poháru. Je také dvojnásobným medailistou z mistrovství světa. Nyní po dvaceti letech končí kariéru a chystá se na novou, politickou dráhu.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy