Olympijská vítězka ve skikrosu si poranila koleno a zřejmě přijde o korejské hry

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 10. 2017 15:18
Kanadská lyžařka Marielle Thompsonová se zranila při pádu v tréninku a hrozí jí, že nebude moci obhájit olympijské zlato ze Soči.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Saas-Fee (Švýcarsko) - Úřadující olympijská vítězka ve skikrosu Marielle Thompsonová utrpěla v přípravě na další olympijskou sezonu vážné zranění kolena. Kanadská lyžařka tak zřejmě přijde o možnost obhajovat v únoru v Pchojngčchangu zlato ze Soči.

Thompsonová se zranila tento týden při pádu v tréninku ve švýcarském Saas-Fee. Pětadvacetiletá vítězka Světového poháru si přetrhla přední zkřížený vaz a vnitřní postranní vaz. Zatím není jasné, jak bude její léčba probíhat.

"Je to strašné zklamání po létu plném práce na sněhu a v posilovně. S týmem stanovíme plán, abych se mohla vrátit na skikrosové tratě silnější než dřív," uvedla bez podrobností Thompsonová, jež v uplynulé sezoně vyhrála sedm z 13 závodů SP.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Hasiči na D1 na Benešovsku zasahovali v minulých dvou dnech kvůli tragické hromadné nehodě na 49. kilometru ve směru na Brno. Při nedělní havárii cisterny a čtyř osobních aut jeden řidič uhořel, deset lidí ošetřili záchranáři. Kvůli palmovému oleji, který vytekl z cisterny, tam stále platí výstraha na kluzkou vozovku a omezení rychlosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy