Erbanová ovládla v Astaně divizi B na kilometru, zbytek dnešního programu bude bez Sáblíkové

Aktualizováno 3. 12. 2016 12:10
Po dnešním vítězství v divizi B pojede Karolíná Erbanová příští týden kilometr už mezi elitou. Program SP v Astaně pokračuje odpoledne týmovým závodem, kterého se ale Češky kvůli zranění Sáblíkové nezúčastní.
Karolína Erbanová vynechala úvodní dvě štace SP, dnes tedy začínala v B divizi, kterou vyhrála časem 1:17,04. | Foto: Reuters

Astana - Rychlobruslařka Karolína Erbanová vyhrála divizi B v závodě na 1000 metrů na Světovém poháru v Astaně. Česká sprinterka předešlé dva díly seriálu ze zdravotních důvodů vynechala a dnes se zapojila do slabší skupiny. Zásluhou času 1:17,04 získala 25 bodů do průběžného pořadí a příští týden v Heerenveenu už bude závodit na své oblíbené trati s nejlepšími.

"Chtěla jsem využít divokou kartu, stejně jako v pátek na pětistovce, ale bohužel se stala chyba a musela jsem jet v B skupině. Jsem ale ráda, že jsem vyhrála a za týden pojedu v áčku," řekla Erbanová. Se svým zapojením do SP je spokojená i proto, že se jí vydařila také páteční pětistovka, ve které byla jedenáctá.

"Byl to trochu nervózní závod. Měla jsem ale dobrou soupeřku, Holanďanku Jorien ter Morsovou. Takže, i když jsme byly první pár, bylo to dobré," uvedla Erbanová, kterou v neděli čeká druhý start na pětistovce. Tentokrát však už bude muset jet v béčku. "Nemám vyjeto dost bodů," vysvětlila.

Členka nizozemského týmu Afterpay po absenci na dvou závodech SP už nemůže myslet na výraznější prosazení v seriálu, vrcholem sezony pro ni opět budou světové šampionáty: na jednotlivých tratích i sprinterský.

"Se starty v Astaně jsem opravdu spokojená. Po měsíci a pár dnech jsem znovu poprvé startovala v závodě a teď se chci každým závodem posouvat," přeje si rodačka z Vrchlabí.

V divizi B se představila i Nikola Zdráhalová, která obsadila deváté místo a získala tak jeden bod. Časem 1:18,80 si navíc o tři desetiny sekundy vylepšila osobní rekord. Čtyřiadvacetiletá Erbanová zajela čas 1:17,04.

České kvarteto bylo sice přihlášené i do týmového závodu, Martina Sáblíková však po pátečním triumfu na trojce avizovala, že druhý den ze zdravotních důvodů vynechá. Má totiž problémy s pravým kolenem. V upravené startovní listině už tým chybí.