Železný v Curychu neuspěl

SportPlus
18. 8. 2006 22:27
Curych - Český oštěpař Jan Železný na pátečním mítinku atletické Zlaté ligy v Curychu neuspěl. Nepodařilo se mu přehodit osmdesátimetrovou hranici a s výkonem 79.60 metrů skončil až na sedmém místě.

Smutný byl i dosavadní letošní suverén Nor Andreas Thorkildsen. Čerstvý mistr Evropy nestačil v Curychu na Fina Pitkämäkiho a přišel o možnost podílu na "zlatém pokladu".

Finský oštěpař zvítězil hodem 88.27 metrů, Thorkildsen byl s 85.18 metry druhý a Lotyš Vasilevskis s 82.50 metry třetí.

"Ještě jsem cítil záda po náročném evropském šampionátě, navíc mě pozvali na otvírací ceremoniál, což mi úplně rozbilo rozcvičku. Teď se musím dát do pořádku před světovým finále ve Stuttgartě," řekl po závodě Jan Železný.

Více o mítinku v Curychu čtěte ZDE

Železný kvůli mítinku odcestoval dříve z mistrovství Evropy v Göteborgu a nedopřál si zde ani větší oslavy bronzové medaile. Chtěl v poslední sezoně udělat ještě jeden velehod, překonat svoje letošní maximum, kterého dosáhl výkonem 86,07 metru hned v prvním závodě v Dauhá.

"Rád bych, kdyby se mi ještě jeden dlouhý povedl. Myslím, že mám klidně na ještě větší výkon, než jsem předvedl na mistrovství Evropy (85,92)," řekl po šampionátu Železný.

Bude si muset počkat až na finále Grand Prix ve Stuttgartu.

1. Pitkamaki  88.27, 2. Thorkildsen 85.18, 3. Vasilevskis 82.50, 4. Kovals 82.03, 5. Rags 81.21, 6. Eisenwein 80.65, 7. Železný 79.60, 8. Stefan Muller 79.49