Závadová pořádá akademii pro plavce. Chce předávat zkušenosti ze zahraničí

ČTK ČTK
2. 4. 2019 10:11
Plavkyně Barbora Závadová uspořádá v červnu v Olomouci akademii. Společně s dalšími předními českými i slovenskými plavci, kteří se dlouhodobě připravovali nebo připravují v zahraničí, na ní chce sdílet zkušenosti s tréninkem v cizině. Akademie je volně přístupná pro všechny plavce od deseti let i pro trenéry.
Barbora Závadová
Barbora Závadová | Foto: Facebook Barbory Závadové

Česká rekordmanka v polohových závodech Závadová od roku 2017 trénuje v Austrálii, momentálně v týmu USC Spartans ve městě Sunshine Coast v Queenslandu. V akademii chce ukázat, jak se trénuje v cizině. A nechce sdílet jen vlastní zkušenosti od protinožců.

"Oslovila jsem proto plavce z Česka a Slovenska, kteří mají dlouhodobější zkušenost s tréninkem v cizině. Kromě mě přijede Martina Moravčíková (USA), Honza Micka (Itálie), ze Slovenska Richard Nagy (Anglie), Tomáš Klobučník (Rakousko) nebo Andrea Podmaníková (USA)," uvedla na svém blogu.

Zvolila termín od 28. do 30. června, protože v červnu přiletí do Česka na mistrovství republiky. Chtěla by akademii opakovat každoročně. "Akademie jsem vytvořila proto, aby ukázala nové cesty. Nové možnosti. Přeju si, ať to je víkend plný diskuzí, seznamování se a zábavného poznávání všeho nového," doplnila na Facebooku.

Na akademii vystoupí také fyzioterapeut, psycholog, nutriční poradce a odborník na videoanalýzu. Jako host dorazí nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová. Zájemci se mohou přihlašovat na webu.

Momentálně se Závadová připravuje na mistrovství Austrálie v Adelaide, kde bude moci ale jako Češka startovat jen v dopoledních rozplavbách. Pak odletí na závody do Ria de Janeiro, kde se pokusí zaplavat limit na červencové mistrovství světa v Koreji.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy