Zakopalová šokovala ruskou krásku a je ve třetím kole

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
31. 5. 2012 14:00
Dál jde i Petra Kvitová, Lukáš Rosol končí

Paříž - Nečekaný úspěch si na tenisovém French Open ve čtvrtek připsala česká tenistka Klára Zakopalová, která přehrála sedmnáctou hráčku světa Marií Kirilenkovou 6:4, 3:6 a 6:3.

Do třetího kola postoupila také Petra Kvitová, jež přehrála Urszulu Radwaňskou, naopak se singlovou částí turnaje se loučí Petr Rosol, jenž podlehl ve třech setech Juanu Monacovi.

Zakopalová předvedla 35 winnerů

Zakopalová v dramatickém utkání s Kirilenkovou předváděla útočný tenis s nezvyklou porcí vítězných míčů, jimiž ničila sebevědomí ruské favoritky.

I přes mizerný start v prvním setu, v němž prohrávala už 0:4, tak dokázala ještě první sadu šesti gemy v řadě zvrátit.

Navíc hned na začátku druhé sady sebrala Kirilenkové podání a zdá lo se, že míří k nečekaně snadnému vítězství. Jenže Ruska si jej brzy vzala zpět a set nakonec získala po dalších brejcích pro sebe.

V rozhodující sadě se tento scénář opakoval z české strany. Po špatném začátku Zakopalová srovnala s Kirilenkovou krok, a za stavu 4:3 sebrala soupeřce podání, které si sama v zápětí udržela, a mohla se tak radovat z vítězství.

Třetí kolo, v němž naskočí proti další Rusce Anastasii Pavljučenkovové, si Zakopalová na French Open zahraje poprvé v kariéře.

Kvitová si problémy nedělala

Do třetího kola letošního French Open postoupila i Petra Kvitová. Na kurtu Suzanne Lenglenové přehrála Polku Urszulu Radwaňskou, mladší sestru světové trojky Agnieszky, jednoznačně 6:1 a 6:3.

Kvitová si v zápase připsala, jak je jejím zvykem, vysoké počty vítězných míčů (30) i nevynucených chyb (27), ale zápas nakonec bez větších potíží dovedla za 70 minut k výhře.

Své soupeřce sebrala Kvitová podání hned čtyřikrát, Polka se i přes čtyři brejkboly k prolomení servisu české tenistky nedostala.

Ve třetím kole se utká česká jednička s lepší z dvojice Nina Bratčiková - Claire Feuersteinová.

Rosol další argentinskou výzvu nezvládl

Ve čtvrtek se také rozhodlo o tom, že český tenis bude mít pouze jediného zástupce ve třetím kole mužského singlu.

Včerejší vítězství Tomáše Berdycha totiž nedokázal napodobit Lukáš Rosol, jenž nezvládl druhého argentinského soka za sebou a Juanu Monacovi podlehl 6:7, 0:6 a 6:7.