8. 4. 2009 20:32
Zakopalová - Williamsová 6:4, 3:6, 6:1
Klára Zakopalová
Klára Zakopalová | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Marbella - Česká tenistka Klára Zakopalová vstoupila do turnaje v Marbelle senzačním vítězstvím nad první hráčkou světového žebříčku Serenou Williamsovou.

Američanku porazila ve středu 6:4, 3:6, 6:1 a v dalším kole narazí na krajanku Renatu Voráčovou. Nedařilo se naopak Nicole Vaidišové, která nezvládla zápas druhého kola s Italkou Robertou Vinciovou.

Sedmadvacetiletá Zakopalová mohla po zisku prvního setu vykročit za vítězstvím už v druhé sadě, ale za stavu 2:1 přišla o podání. Williamsová výsledek otočila a vyrovnala.

V úvodu rozhodujícího setu sice sebrala česká tenistka soupeřce podání, ale vzápětí neudržela vlastní servis. Rodačce z Prahy, která je v žebříčku na 95. místě, se však poté podařil další brejk a ujala se vedení 3:1.

Vzápětí zvýšila na 4:1 a nakonec dovedla zápas do vítězného konce, když získala i dva následující gamy. Pro Zakopalovou to bylo první vítězství nad Serenou Williamsovou v kariéře, v předchozích dvou vzájemných zápasech s ní dokonce neuhrála ani set.

Pro americkou hráčku naopak bylo vyřazení dalším zklamáním v posledních dnech - v sobotu prohrála s Victorií Azarenkovou ve finále turnaje v Miami.

Vaidišová prohrála v druhém kole s Vinciovou dvakrát 3:6. Bývalá česká jednička, jež za dva týdny oslaví 20. narozeniny, v zápase pětkrát ztratila své podání, k čemuž přispělo i osm dvojchyb. Utkání prohrála za 70 minut.