Zakopalová postoupila v Barceloně, teď vyzve Cibulkovou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 4. 2012 16:14
Záhlavová-Strýcová nestačila na Pous-Tíovou

Barcelona - Česká tenistka Klára Zakopalová postoupila na turnaji v Barceloně do druhého kola. Ve svém úvodním zápase na jednom z prvních antukových turnajů sezony si poradila s francouzskou kvalifikantkou Laurou Thorpeovou po setech 6:3 a 6:4.

V dalším kole Zakopalovou čeká Slovenka Dominika Cibulková, která dnes jako nasazená trojka vyřadila jinou francouzskou reprezentantku Irynu Brémondovou.

Cibulková se Zakopalovou se spolu zatím utkaly na okruhu WTA pouze jednou, a sice na loňském turnaji v Moskvě. Zápas hraný na tvrdém povrchu ovládla Slovenka po setech 7:6 a 6:2.

Prvním kolem naopak skončil barcelonský turnaj pro Barboru Záhlavovou-Strýcovou, která odpoledne podlehla Španělce Lauře Pous-Tíová 1:6 a 2:6. S touto soupeřkou, která se nachází v žebříčku WTA o 55 míst níže, prohrála Záhlavová-Strýcová již podruhé v kariéře.

Už v neděli do osmifinále prošla Petra Cetkovská, jež si poradila s Šahar Peerovou. O čtvrtfinále turnaje si zahraje se Španělkou Carlou Suárez-Navarrovou.

Tenisový turnaj žen v Barceloně (antuka, dotace 220.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Zakopalová (ČR) - Thorpeová (Fr.) 6:3, 6:4, Cibulková (3-SR) - Brémondová (Fr.) 6:0, 6:3, Pousová (Šp.) - Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:1, 6:2, Pennettaová (5-It.) - Arruabarrenaová (Šp.) 6:0, 6:4, Bejgelzimerová (Ukr.) - Cadantuová (Rum.) 6:3, 7:6 (7:4), Suárezová (Šp.) - Bonaová (It.) 6:3, 6:1.