Záhlavová-Strýcová otočila zápas a zahraje si čtvrtfinále

12. 7. 2012 20:00
Barbora Záhlavová-Strýcová si zahraje v Palermu čtvrtfinále
Barbora Záhlavová-Strýcová si zahraje v Palermu čtvrtfinále | Foto: Reuters

Palermo/Bastad - Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová si zahraje čtvrtfinále turnaje v Palermu.

Osmá nasazená hráčka ve druhém kole otočila zápas s Američankou Julií Cohenovou a zvítězila 3:6, 6:3, 7:5.

Ve čtvrtfinále se utká s Němkou Julií Görgesovou.

Šestadvacetiletá Záhlavová-Strýcová sehrála s o tři mladší Američankou vyrovnaný první set.

Nezvládla jen šestý game, který při svém podání ztratila čistou hrou a znamenal porážku 3:6. Druhý set rodačka z Plzně ale stejným poměrem vyhrála.

V dramatické rozhodující sadě prokázala Záhlavová-Strýcová pevné nervy a dokázala obrátit nepříznivý stav 4:5.

Při svém servisu nakonec využila třetí mečbol a po třech hodinách a 21 minutách postoupila.

Görgesová měla cestu do čtvrtfinále podstatně jednodušší, protože její soupeřka Katalin Marosiová kvůli zranění pravého ramena k zápasu druhého kola vůbec nenastoupila.

Minář nevyužil proti Almagrovi mečbol

Český tenista Ivo Minář na svém prvním turnaji ATP po třech letech skončil ve druhém kole.

Na antuce v Bastadu sice druhého nasazeného Španěla Nicoláse Almagra porazil v prvním setu 6:1, další ale specialista na tento povrch vyhrál v poměru 7:6 a 6:4.

Kvalifikant Minář, jenž v hlavní soutěži na turnaji ATP hraje poprvé po trestu za doping z léta 2009, dvojnásobného finalistu turnaje a předloňského celkového vítěze v prvním setu překvapil a během jednatřiceti mu sebral třikrát podání.

Druhá sada byla již vyrovnanější a dospěla do tie-breaku.

V něm si 216. hráč žebříčku Minář vypracoval proti světové desítce mečbol, jenže ho nevyužil.

Po porážce 8:10 pak prohrál i rozhodující sadu, když připustil jediný rozhodující brejk na 4:6.

Pomstít Mináře může Hájek

S Almagrem se může na turnaji utkat ještě Jan Hájek, který však napřed ve čtvrtfinále musí zdolat Estonce Jürgena Zoppa.

Almagrův soupeř ve stejné fázi zatím není znám, bude jím buď krajan Daniel Gimeno-Traver, nebo Ital Alessandro Giannessi.