Začátky plné bolesti a modřin. Nyní půvabná Češka balancuje nad kilometrovou propastí

Kuchařová na skalní věži Castleton Tower
Slackline je chůze, balancování a trikování na textilním popruhu. Musí to být výš jak v deseti metrech, ale Kuchařová už chodila po lajnách 800 a 1000 metrů nad zemí.
"Prvně jsme to zkusila v roce 2008, děsně se to klepalo. Po celém dni zkoušení jsem neudělala ani dva kroky. Usoudila jsem, že na to nemám buňky....
...Jenže v roce 2010 jsem potkala jednoho slacklinera. Stačilo mi slyšet, jak se směje a vidět ty jiskřičky v jeho očích a byla jsem zamilovaná. A s takovou motivací se člověk naučí cokoli," směje se Kuchařová.
"Po měsíci chození nízko jsem se poprvé dostala na vysokou lajnu. Tam jsem doslova udělala krok, který změnil můj život. Ježiš, celý ten můj příběh zní jako děsné klišé. Ale představte si to: Seděla jsem deset metrů nad zemí na popruhu o šířce 2,5 centimetrů, sebrala jsem všechnu odvahu a zvedla se. Celé mé tělo bylo ve vzduchu, jediné, co mě drželo v prostoru, byla ta klepající se lajna pod mými chodidly. Bylo to jak otevřít dveře do jiné reality."
Foto: Aktuálně.cz
Jiří Škuba Jiří Škuba
9. 11. 2018 16:01
Je vystudovanou architektkou, ale už několik let se živí tím, že po popruhu úzkém 2,5 centimetru přechází nad nejhlubšími kaňony na světě. Podívejte se na úchvatné fotky slacklinerky Anny Kuchařové.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tusk podpořil zahájení přístupových jednání Evropské unie s Albánií a Severní Makedonií

Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval členské státy Evropské unie, aby podpořily zahájení přístupových rozhovorů se Severní Makedonií a Albánií. Podle agentur Reuters a AP to řekl po jednáních s nejvyššími představiteli obou zemí ve Skopji a Tiraně. "Přijetí Albánie a tohoto regionu do EU je v nejlepším zájmu celé Evropy. Protože Evropa nebude stabilní a bezpečná bez integrace celého Balkánu do EU. V sázce je naše společná budoucnost," zdůraznil Tusk. O tom, zda budou rozhovory zahájeny, by měla v říjnu rozhodnout Evropská rada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy