Ten, co vyhraje olympiádu, slýchává často. Tlak cítím, přiznává Ondra po stříbru z MS

Sport Sport
18. 9. 2018 8:40
Adam Ondra na mistrovství světa získal v disciplíně kombinace, která snoubí bouldering, lezení na rychlost a lezení na obtížnost, stříbrnou medaili. Tato disciplína bude přitom zařazena do programu olympiády v Tokiu 2020. Sám přitom současný formát soutěže kritizuje, byť už ne tak vehementně, jako v minulosti. "Je dobrá šance, že to bude mít na olympiádě v Tokiu 2020 úspěch a ten přesvědčí MOV, aby nám dal na dalších olympiádách všechny tři sady medailí," doufá Ondra, který exceluje v lezení na obtížnost a naopak nijak nevyniká v rychlostním lezení, která považuje za spíše atletickou disciplínu.
Tlak cítím, připouští Adam Ondra po stříbru z mistrovství světa | Video: Petr Paseka
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy