Ten, co vyhraje olympiádu, slýchává často. Tlak cítím, přiznává Ondra po stříbru z MS

Sport Sport
18. 9. 2018 8:40
Adam Ondra na mistrovství světa získal v disciplíně kombinace, která snoubí bouldering, lezení na rychlost a lezení na obtížnost, stříbrnou medaili. Tato disciplína bude přitom zařazena do programu olympiády v Tokiu 2020. Sám přitom současný formát soutěže kritizuje, byť už ne tak vehementně, jako v minulosti. "Je dobrá šance, že to bude mít na olympiádě v Tokiu 2020 úspěch a ten přesvědčí MOV, aby nám dal na dalších olympiádách všechny tři sady medailí," doufá Ondra, který exceluje v lezení na obtížnost a naopak nijak nevyniká v rychlostním lezení, která považuje za spíše atletickou disciplínu.
Tlak cítím, připouští Adam Ondra po stříbru z mistrovství světa | Video: Petr Paseka
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy