Předražené MS v hokeji? Za lístek na MLB pořídíte dovolenou

Čeští fanoušci si letos stěžovali na cenu vstupenek MS v hokeji v Praze. Podívejte se, kolik utrácejí fanoušci za sport v cizině.
Fanoušci si letos stěžovali, jak drahé vstupenky museli kupovat na hokejový šampionát v Praze. Pojďme se ale podívat, kolik stojí místo v hledišti na další sporty.
NHL - Ještě ale chvíli zůstaňme u hokeje. Nejslavnější soutěž není také rozhodně levná záležitost. Úplně nejdražší vstupenky na hokej mají v Torontu, kde zaplatíte asi 373 dolarů, v přepočtu tedy téměř osm tisíc korun. Průměrně vás lístek v NHL vyjde tak na tři a půl tisíce korun.
NBA - Pojďme na basketbal a další prestižní světovou soutěž. Konkrétně si vezměme třeba loňské šampiony San Antonio Spurs. Cena se tu jako všude jinde v NBA pohybuje různě podle atraktivity soupeře a umístění v obrovské aréně. Klidně můžete za místo u palubovky zaplatit 700 dolarů (tedy asi 15 tisíc korun), ale i třeba jen jedenáct, když se spokojíte s místem pod střechou. V průměru vás ale vyjde vstupenka na americký basketbal kolem stovky dolarů.
Major League Soccer - Když už jsme v Americe, zaostřeme tu na fotbal, který sice není pro tamní fanoušky sportem číslo jedna, ale stadiony naplní. Na úřadujícího mistra Sporting Kansas City se podíváte nejdráže za 180 dolarů (necelé čtyři tisíce korun).
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 12. 2014 21:10
Podívejte se, kolik stojí vstupenky na sport ve světě a u nás.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy