Předražené MS v hokeji? Za lístek na MLB pořídíte dovolenou

Čeští fanoušci si letos stěžovali na cenu vstupenek MS v hokeji v Praze. Podívejte se, kolik utrácejí fanoušci za sport v cizině.
Fanoušci si letos stěžovali, jak drahé vstupenky museli kupovat na hokejový šampionát v Praze. Pojďme se ale podívat, kolik stojí místo v hledišti na další sporty.
NHL - Ještě ale chvíli zůstaňme u hokeje. Nejslavnější soutěž není také rozhodně levná záležitost. Úplně nejdražší vstupenky na hokej mají v Torontu, kde zaplatíte asi 373 dolarů, v přepočtu tedy téměř osm tisíc korun. Průměrně vás lístek v NHL vyjde tak na tři a půl tisíce korun.
NBA - Pojďme na basketbal a další prestižní světovou soutěž. Konkrétně si vezměme třeba loňské šampiony San Antonio Spurs. Cena se tu jako všude jinde v NBA pohybuje různě podle atraktivity soupeře a umístění v obrovské aréně. Klidně můžete za místo u palubovky zaplatit 700 dolarů (tedy asi 15 tisíc korun), ale i třeba jen jedenáct, když se spokojíte s místem pod střechou. V průměru vás ale vyjde vstupenka na americký basketbal kolem stovky dolarů.
Major League Soccer - Když už jsme v Americe, zaostřeme tu na fotbal, který sice není pro tamní fanoušky sportem číslo jedna, ale stadiony naplní. Na úřadujícího mistra Sporting Kansas City se podíváte nejdráže za 180 dolarů (necelé čtyři tisíce korun).
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 12. 2014 21:10
Podívejte se, kolik stojí vstupenky na sport ve světě a u nás.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy