Všichni čeští kanoisté a kajakářky jsou v semifinále MS slalomářů

ČTK Sport ČTK, Sport
26. 9. 2018 19:59
Stoprocentně úspěšní byli čeští vodní slalomáři v dnešních kvalifikacích na mistrovství světa v Riu de Janeiro.
Kateřina Kudějová na MS vodních slalomářů
Kateřina Kudějová na MS vodních slalomářů | Foto: Martin Hladík

Rio de Janeiro - Na olympijském kanále hned z 1. kola postoupili do pátečního semifinále všechny kajakářky v čele s mistryní světa z roku 2015 Kateřinou Kudějovou a kanoista Lukáš Rohan. Jeho týmoví kolegové Vítězslav Gebas a Tomáš Rak využili druhou šanci. Kajakáři a kanoistky mají kvalifikaci ve čtvrtek.

Z kajakářek si nejlépe vedla Kudějová, která díky čisté jízdě obsadila šestou příčku. Na vítězku kvalifikace Jessicu Foxovou z Austrálie ztratila bezmála čtyři sekundy. Do postupové dvacítky se vešly i dvanáctá Barbora Valíková a sedmnáctá Veronika Vojtová.

Třiadvacetiletý Rohan potvrdil, že by měl být podle světového žebříčku aktuálně nejlepším českým kanoistou. V úvodní kvalifikační jízdě obsadil osmnáctou příčku, což ho zařadilo mezi přímo postupující. Jel sice čistě, ale na nejrychlejší slovenskou legendu Michala Martikána ztratil přes pět sekund.

Bronzový medailista z ME Rak i čtvrtý muž olympijského závodu Gebas skončili v prvním kole pod čarou a museli se na trať vydat znovu. Druhé kolo lépe sedlo Gebasovi, který se na rozdíl od toho prvního vyhnul "šťouchu" a skončil čtvrtý. Rak rovněž po čisté jízdě uzavřel postupovou desítku z druhého kvalifikačního kola.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy