Volejbalovou extraligu vede Ostrava

ČTK
30. 9. 2006 19:20
Praha - Po sobotní dohrávce 2. kola volejbalové extraligy je na čele tabulky mistrovská Ostrava o skóre před Příbramí a Budějovicemi.

Souboj mistrovského týmu Ostravy s loni posledními Benátkami nad Jizerou v extralize volejbalistů skončil vítězstvím favorita, ale ten si ho v sobotu v Mladé Boleslavi zkomplikoval. V dohrávce druhého kola po dvou jasných sadách domácí Benátky sebraly soupeři poprvé v historii set, hosté však zejména díky servisu nedopustili další překvapení. Výhra 3:1 Ostravě stačila k vedení v tabulce.

Hrdinou třetího setu se stal dvaadvacetiletý smečař Jakub Macháček, který hraje nejvyšší soutěž první sezonu. "Velmi dobře útočil, ale servis měl stejně jako všichni ostatní děsný," posteskl si nad hlavní slabinou svého týmu trenér Benátek Zdeněk Pommer pro Českou televizi.

Ostravští hráči po prohře v Aténách a před prvním domácím duelem v Lize mistrů, v níž ve středu přivítají německý Friedrichshafen, začali v Mladé Boleslavi lehce. "Vedli jsme 2:0, Benátky nevzdorovaly, ale pak kluci z nepochopitelných důvodů polevili. Hlavně jsme přestali bránit na síti a přišly hrozné chyby," popsal výpadek kouč Jaroslav Tomáš.

Příbram ve čtvrtek nastoupila na zlínské palubovce a dramatický souboj musel rozseknout až tie-break. Hosté utekli hned na začátku na rozdíl čtyř bodů, který si udržovali až do stavu 10:6. Zlínu se však povedla také šňůra, vyrovnal, jenže v závěru útočil jen do příbramských bloků.

V Českých Budějovicích se vydařila domácí premiéra kouči Petru Bromovi, po pětisetovém vítězství o víkendu v Kladně tentokrát Jihočeši zdolali papírově slabší Brno 3:0.

Zato další maraton museli absolvovat kladenští vicemistři, a když v Liberci za stavu 13:14 odvrátili mečbol, měli už k vítězství vždy o kousek blíže. Rozhodující sadu však ukončila až 38. rozehra.

Opavu pozlobilo Ústí nad Labem. Po jasném prvním setu se dostali domácí do křeče, kazili servis i útok, ale když zmobilizovali síly, zvládli i vyrovnanou koncovku čtvrté sady. V ní se reprezentační univerzál Jakub Novotný nemýlil.