Volejbalistky Prostějova na závěr Ligy mistryň prohrály

Aktualizováno 27. 1. 2016 23:04
Volejbalistky Prostějova se rozloučily s Ligou mistryň domácí porážkou s polským týmem Police 0:3 po setech 19:25, 14:25 a 18:25. Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady tak nenavázaly na výkon z Istanbulu, kde v minulém kole potrápily obhájkyně titulu.
Zleva smečařka Barbora Gambová, univerzálka Solange Soaresová a smečařka Tatsiana Markevičová, všechny z Prostějova. | Foto: ČTK

Prostějov - Volejbalistky Prostějova prohrály v závěrečném kole základní části Ligy mistryň v domácí hale s polským týmem Police 0:3 po setech 19:25, 14:25 a 18:25. Utkání trvalo pouze 69 minut. V tabulce skupiny C skončily české mistryně poslední a se soutěží se loučí se ziskem jediného bodu. V šesti zápasech uhrály Hanačky pouze tři sety.

Vyrovnaný byl jen první set

Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady nenavázaly na výkon z Istanbulu, kde v minulém kole potrápily obhájkyně titulu. Tentokrát držely se soupeřkami krok pouze v úvodním setu do stavu 17:19. Polský tým, který herně táhla česká reprezentantka Helena Havelková, si pak šňůrou pěti bodů zajistil klid do koncovky.

Po ztrátě prvního setu domácí volejbalistky nečekaně odpadly. Zaostávaly v obraně, chybovaly v útoku. Naopak soupeř vynikal precizní obranou na síti, útočným důrazem a tlak si vypracoval i tvrdým a přesným podáním.

Soupeřky podržela Havelková

Oproti minulým zápasům se v domácím týmu nedařilo mladé kubánské smečařce Vargasové, její úspěšnost v útoku byla pouze 23 procent. Hanačkám nešla ani kombinace, zejména ve druhém setu nabídly po nevynucených chybách Policím laciné body.

Z útlumu se prostějovské volejbalistky dostaly na chvíli ve třetí sadě. Stačilo to ale jen na snížení manka na rozdíl tří bodů. Zvrat polský tým nepřipustil. Jeho nejlepší hráčkou byla Havelková s 15 body, Montaňová přidala 14. V týmu Prostějova si připsala 12 bodů Steenbergenová.

Utkání 6. kola skupiny C volejbalové Ligy mistryň:

Agel Prostějov - Chemik Police 0:3 (-19, -14, -18)

Rozhodčí: Fischerová (Něm.), Szabó (Maď.). Čas: 69 min. Diváci: 1000.

Sestava a body Prostějova: Markevičová 6, Steenbergenová 12, Vargasová 7, Gambová 8, Borovinšeková 3, Weissová, libero Kovářová - Hertelová 2, Soaresová. Trenér: Čada.

Nejvíce bodů Police: Havelková 15, Montaňová 14, Veljkovičová 9.

Casalmaggiore - Eczacibasi Istanbul 2:3 (23, 20, -18, -22, -8), za domácí Rossiová 2.