Liga mistryň

Fotbalistky Sparty na úvod Ligy mistryň zdolaly Glasgow 2:1

Fotbalistky Sparty v úvodním zápase prvního kola Ligy mistryň v Chomutově porazily Glasgow City 2:1. Góly Pražanek vstřelily v prvním poločase Lucie Martínková a Anna Dlasková. Odveta ve Skotsku se hraje za týden.

Sparťanky otevřely skóre ve 34. minutě, kdy se po závaru zblízka prosadila Martínková. Za sedm minut Dlasková zvýšila výstavní ranou pod břevno. Týmu z Glasgowa se povedl začátek druhé půle a v 51. minutě snížila další povedenou střelou Wojciková. Domácí hráčky si hlavně v závěru vytvořily několik velkých šancí, ale žádnou už neproměnily.

Druhý český zástupce v elitní ženské soutěži Slavia Praha se ve čtvrtek od 14 hodin představí na hřišti Fiorentiny.

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

Slávistky utrpěly s Arsenalem osmibrankový debakl a v LM končí

Fotbalistky Slavie si čtvrtfinále Ligy mistryň nezahrají a nevyrovnají své historické maximum. Pražanky utrpěly v odvetě osmifinále debakl 0:8 na hřišti vysoce favorizovaného Arsenalu a po domácí porážce 2:5 se s prestižní soutěží rozloučily.

Slávistky na Arsenal, který Ligu mistryň v sezoně 2006/07 ještě pod předchozím názvem soutěže vyhrál, nestačily už v úvodním domácím duelu a lépe se jim nevedlo ani v odvetě. Naději na senzační obrat držely svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka jen 20 minut, poté úřadující anglický šampion vstřelil do poločasu čtyři branky a stejný počet gólů si připsal i po přestávce.

Opět zářila stříbrná medailistka z letošního světového šampionátu nizozemská útočnice Vivianne Miedemaová, která dala tentokrát hattrick a navázala na čtyři góly z úvodního duelu. Třikrát v odvetě skórovala i její reprezentační spoluhráčka Daniëlle van de Donková a Pražanky navíc ještě několikrát zachránila branková konstrukce.

Slávistky na rozdíl od minulé sezony do jarní části v Lize mistryň nevydržely. V předchozím ročníku došly do čtvrtfinále podruhé za sebou a celkově potřetí.

Odveta osmifinále fotbalové Ligy mistryň:

Arsenal - Slavia Praha 8:0 (4:0)

Branky: 21., 59. a 70. Van de Donková, 45.+1, 74. a 86. Miedemaová, 24. Littleová z pen., 33. Roordová. První zápas: 5:2, postoupil Arsenal.

Sestava Slavie: Votíková - Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová - Bartovičová - Divišová (59. Veselá), Svitková, Khýrová, Szewieczková (73. Žemberyová) - Kožárová. Trenér: Kolomazník.

Slávistky výhrou 5:1 stvrdily postup do dalšího kola Ligy mistryň

Fotbalistky Slavie bez sebemenších problémů prošly do osmifinále Ligy mistryň. Pražanky v domácí odvetě 1. kola porazily v Edenu skotský Hibernian vysoko 5:1 a stvrdily postup po úvodní venkovní výhře 4:1. Další soupeřky určí slávistkám pondělní los ve švýcarském Nyonu.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Slavia Praha - Hibernian 5:1 (2:1)

Branky: 37. a 60. Kožárová, 5. Divišová, 69. Svitková, 90.+1 Szewieczková - 20. Gallacherová. První zápas: 4:1, postoupila Slavia.

Sestava Slavie: Lukášová - Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová - Bartovičová - Divišová (77. Veselá), Svitková, Perssonová, Khýrová (61. Szewieczková) - Kožárová (80. Černá). Trenér: Kolomazník.

Fotbalistky Slavie na úvod LM venku zvítězily, sparťanky prohrály

Fotbalistky Slavie výborně zvládly vstup do nového ročníku Ligy mistryň a v úvodním zápase 1. kola ve Skotsku porazily Hibernian 4:1 především díky hattricku Terezy Kožárové. Úřadující české šampionky ze Sparty naopak na Islandu neudržely vedení a podlehly Breidabliku 2:3. Slávistky čeká odveta ve středu 25. září, sparťanky doma hrají o den později.

Slavia v Edinburghu nezačala dobře a už ve třetí minutě inkasovala gól od Hunterové. Hostující tým ale ještě do přestávky skóre otočil, když se mezi 36. a 42. minutou dvakrát trefila Kožárová a jednou Jarchovská. Hráčky Hibernianu už se na odpověď nezmohly, navíc čtvrt hodiny před koncem útočnice Kožárová zkompletovala hattrick.

Spartu hned ve třetí minutě v Kópavoguru poslala do vedení Burkenroadová. Fotbalistky Breidabliku brzy odpověděly brankou Thorvaldsdóttirové, poté se ve 36. minutě opět prosadila Američanka Burkenroadová. Pražanky však závěr dobře rozjetého utkání nezvládly. Nejprve v 78. minutě Thorvaldsdóttirová svou druhou trefou srovnala a hned za dvě minuty obrat Islanďanek dokonala Vilhjálmsdóttirová.