Liga mistryň

Slávistky utrpěly s Arsenalem osmibrankový debakl a v LM končí

Fotbalistky Slavie si čtvrtfinále Ligy mistryň nezahrají a nevyrovnají své historické maximum. Pražanky utrpěly v odvetě osmifinále debakl 0:8 na hřišti vysoce favorizovaného Arsenalu a po domácí porážce 2:5 se s prestižní soutěží rozloučily.

Slávistky na Arsenal, který Ligu mistryň v sezoně 2006/07 ještě pod předchozím názvem soutěže vyhrál, nestačily už v úvodním domácím duelu a lépe se jim nevedlo ani v odvetě. Naději na senzační obrat držely svěřenkyně trenéra Michala Kolomazníka jen 20 minut, poté úřadující anglický šampion vstřelil do poločasu čtyři branky a stejný počet gólů si připsal i po přestávce.

Opět zářila stříbrná medailistka z letošního světového šampionátu nizozemská útočnice Vivianne Miedemaová, která dala tentokrát hattrick a navázala na čtyři góly z úvodního duelu. Třikrát v odvetě skórovala i její reprezentační spoluhráčka Daniëlle van de Donková a Pražanky navíc ještě několikrát zachránila branková konstrukce.

Slávistky na rozdíl od minulé sezony do jarní části v Lize mistryň nevydržely. V předchozím ročníku došly do čtvrtfinále podruhé za sebou a celkově potřetí.

Odveta osmifinále fotbalové Ligy mistryň:

Arsenal - Slavia Praha 8:0 (4:0)

Branky: 21., 59. a 70. Van de Donková, 45.+1, 74. a 86. Miedemaová, 24. Littleová z pen., 33. Roordová. První zápas: 5:2, postoupil Arsenal.

Sestava Slavie: Votíková - Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová - Bartovičová - Divišová (59. Veselá), Svitková, Khýrová, Szewieczková (73. Žemberyová) - Kožárová. Trenér: Kolomazník.

Postup je daleko. Slávistky na úvod osmifinále Ligy mistryň podlehly Arsenalu 2:5
Fotbal

Fotbalistky Slavie prohrály v úvodním utkání osmifinále Ligy mistryň s Arsenalem doma vysoko 2:5 a postup se jim vzdálil.
Slávistky čeká slavný soupeř. V osmifinále Ligy mistryň si zahrají s Arsenalem
Fotbal

Pražanky začnou dvojzápas 16. nebo 17. října doma, odveta v Londýně bude na programu 30. nebo 31. října. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.
Sparťanky nezdolaly islandské útesy. V Lize mistryň skončily znovu v prvním kole
Fotbal

Hráčky úřadujícího českého šampiona v dnešní domácí odvetě na Letné s Breidablikem prohrály 0:1 a navázaly na předchozí porážku 2:3 z Islandu.

Slávistky výhrou 5:1 stvrdily postup do dalšího kola Ligy mistryň

Fotbalistky Slavie bez sebemenších problémů prošly do osmifinále Ligy mistryň. Pražanky v domácí odvetě 1. kola porazily v Edenu skotský Hibernian vysoko 5:1 a stvrdily postup po úvodní venkovní výhře 4:1. Další soupeřky určí slávistkám pondělní los ve švýcarském Nyonu.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

Slavia Praha - Hibernian 5:1 (2:1)

Branky: 37. a 60. Kožárová, 5. Divišová, 69. Svitková, 90.+1 Szewieczková - 20. Gallacherová. První zápas: 4:1, postoupila Slavia.

Sestava Slavie: Lukášová - Jarchovská, Necidová, Pincová, Blackwoodová - Bartovičová - Divišová (77. Veselá), Svitková, Perssonová, Khýrová (61. Szewieczková) - Kožárová (80. Černá). Trenér: Kolomazník.

Fotbalistky Slavie na úvod LM venku zvítězily, sparťanky prohrály

Fotbalistky Slavie výborně zvládly vstup do nového ročníku Ligy mistryň a v úvodním zápase 1. kola ve Skotsku porazily Hibernian 4:1 především díky hattricku Terezy Kožárové. Úřadující české šampionky ze Sparty naopak na Islandu neudržely vedení a podlehly Breidabliku 2:3. Slávistky čeká odveta ve středu 25. září, sparťanky doma hrají o den později.

Slavia v Edinburghu nezačala dobře a už ve třetí minutě inkasovala gól od Hunterové. Hostující tým ale ještě do přestávky skóre otočil, když se mezi 36. a 42. minutou dvakrát trefila Kožárová a jednou Jarchovská. Hráčky Hibernianu už se na odpověď nezmohly, navíc čtvrt hodiny před koncem útočnice Kožárová zkompletovala hattrick.

Spartu hned ve třetí minutě v Kópavoguru poslala do vedení Burkenroadová. Fotbalistky Breidabliku brzy odpověděly brankou Thorvaldsdóttirové, poté se ve 36. minutě opět prosadila Američanka Burkenroadová. Pražanky však závěr dobře rozjetého utkání nezvládly. Nejprve v 78. minutě Thorvaldsdóttirová svou druhou trefou srovnala a hned za dvě minuty obrat Islanďanek dokonala Vilhjálmsdóttirová.

Slavia se přeci jen dočká skotského soupeře, sparťanky čeká v LM Breidablik
Fotbal

Slávistky v prvním kole play off Ligy mistryň narazí na Hibernian, ligové šampionky ze Sparty čeká islandský Breidablik.
Místo senzace debakl. Slávistky dostaly v Mnichově pět gólů a v Lize mistryň končí
Fotbal

Po domácí remíze 1:1 fotbalistky Slavie podlehly Bayernu 1:5 a sen o semifinále se jim rozplynul.
Fotbal

Favorit šel v Edenu v 62. minutě do vedení, ale o deset minut později srovnala dalekonosnou ranou Kateřina Svitková. Zápas sledovalo 6822 diváků.
Do Prahy přijede Bayern. V Lize mistryň ho vyzve Slavia
Liga mistrů

Fotbalistky Slavie ve čtvrtfinále Ligy mistryň vyzvou Bayern Mnichov. Pražanky začnou 20., nebo 21. března doma
Slávistky jsou blízko čtvrtfinále Ligy mistryň, na hřišti Rosengardu vyhrály 2:3
Liga mistrů

Odveta mezi Slavií a Rosengardem se bude hrát 1. listopadu v Praze.
Slavia bez problémů prošla do osmifinále fotbalové Ligy mistryň
Fotbal

Slávistky porazily litevskou Gintru v domácí odvetě 4:0.
Sparťanky v Lize mistryň končí. S Ajaxem prohrály i doma
Fotbal

Fotbalistky pražské Sparty vypadly hned v prvním kole Ligy mistryň. Doma prohrály s Ajexem 1:2.
Ligová superforma nestačila. Sparťanky prohrály na Ajaxu 0:2
Liga mistrů

Fotbalistky Sparty podlehly v úvodním kole Ligy mistrů Ajaxu Amsterodam 0:2.
Spartu čeká v Lize mistryň Ajax, Slavii litevská Gintra
Fotbal

Oba pražské celky začnou na hřišti soupeře (12., nebo 13. září) a odvetu budou hrát o dva týdny později doma.
Fotbalistky Slavie postoupily do hlavní fáze Ligy mistryň
Fotbal

Fotbalistky Slavie Praha zvládly suverénně kvalifikaci o Ligu mistryň a postoupily do hlavní fáze soutěže.
Adámková bude pískat finále Ligy mistryň, Ligu mistrů Mažič
Fotbal

Finále Ligy mistrů dostal na starosti Mažič, vyvrcholení Evropské ligy bude soudcovat Kuipers.
Fotbalistky Slavie zakončily Ligu mistryň domácí remízou s Wolfsburgem
Fotbal

Slavia Praha alespoň zčásti odčinila debakl, který schytala v rámci prvního čtvrtfinálového zápasu s Wolfsburgem. V domácí odvetě remizovala 1:1.