Liga mistryň

Fotbalistky Slavie se v Lize mistrů utkají s AS Řím

Fotbalistky pražské Slavie se v hlavní fázi Ligy mistryň utkají s dvojnásobnými vítězkami soutěže z Wolfsburgu. Dalšími dvěma soupeři ve čtyřčlenné skupině B budou St. Pölten a AS Řím, který v kvalifikaci vyřadil Spartu. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském sídle UEFA v Nyonu.

Fotbalistky Sparty vedly i v Římě, skupinu Ligy mistryň si ale nezahrají

Fotbalistky pražské Sparty si skupinu Ligy mistryň nezahrají. Po úvodní domácí porážce 1:2 dnes svěřenkyně trenéra Martina Masaryka ve venkovní odvetě play off podlehly v Římě tamnímu AS 1:4, přestože vedly.

Sparťanky otevřely skóre v 25. minutě, když se po zakončení z voleje po rohovém kopu prosadila Bertholdová. Jenže stejně jako v prvním utkání náskok neudržely. O 10 minut později srovnala hlavou po rohu Wenningerová. Pražanky si mohly vzít vedení zpátky, ale střela Changové po teči jedné z domácích hráček skončila na břevně. Horní tyč zastavila po změně stran i nákop Trippové.

Místo toho se prosadily v 55. minutě Římanky. Po dalším rohu se zblízka nemýlila Andressová. O chvíli později domácí hráčka Lazarová nastřelila z penalty tyč. V 70. minutě se ale italský celek třetího gólu dočkal po hlavičce Minamiové a pojistku přidala tvrdou ranou z vápna Haaviová.

Sparta tak nenapodobila slávistky, které se na úkor islandského Valuru v prestižní soutěži představí. V boji o Ligu mistryň bylo i Slovácko, ale v úvodním kvalifikačním kole neuspělo.

Odvetné utkání 2. kola kvalifikace fotbalové Ligy mistryň:

AS Řím - Sparta Praha 4:1 (1:1)

Branky: 35. Wenningerová, 55. Andressová, 70. Minamiová, 81. Haaviová - 25. Bertholdová. První zápas: 2:1, postoupilo AS Řím.

Sestava Sparta: Chládeková - Dědinová (46. Pochmanová), Bertholdová, Stárová (86. Ducháčková), Dlasková - Cvrčková (70. Paulenová), Sonntagová, Polcarová (90. Hlouchová) - Trippová (70. Šubrtová), Martínková, Changová. Trenér: Masaryk.

Fotbalistky Slavie po remíze 0:0 s Valurem postoupily do skupiny Ligy mistryň

Fotbalistky pražské Slavie postoupily do skupinové fáze Ligy mistryň. Svěřenkyně trenéra Karla Pitáka v domácí odvetě play off remizovaly bez branek s islandským Valurem, na jehož hřišti v minulém týdnu zvítězily 1:0.

Obhájkyně českého titulu v prvním poločase podržela brankářka Lukášová. Po změně stran slávistky měly blíže ke gólu, ale trefy Kožárové a Černé nebyly uznány kvůli ofsajdu, respektive útočnému faulu. Závěr už si domácí hráčky pohlídaly. Los skupinové fáze se uskuteční v pondělí ve švýcarském Nyonu.

Další pražský tým Sparta ve čtvrtečním odvetném utkání na hřišti AS Řím zkusí smazat úvodní domácí ztrátu 1:2. V boji o Ligu mistryň bylo i Slovácko, které ale v úvodním kvalifikačním kole neuspělo.

Největším úspěchem českých fotbalistek na mezinárodní klubové úrovni jsou tři účasti Slavie ve čtvrtfinále Champions League. Jednou se mezi osm nejlepších v této soutěži (pod dřívějším názvem Pohár UEFA) probojovala také Sparta, tehdy se ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

Fotbalistky Slovácka podlehly Minsku 1:2 a do skupiny Ligy mistryň nepostoupí

Fotbalistky Slovácka prohrály v semifinále prvního kola kvalifikace Ligy mistryň s FK Minsk 1:2 a do skupiny nepostoupí ani při druhé účasti v elitní soutěži. Svěřenkyně trenéra Petra Vlachovského v nedělním souboji o třetí místo na kvalifikačním turnaji v norském Trondheimu čeká islandský Breidablik, který podlehl domácímu Rosenborgu 2:4.

Hráčky Minsku nakročily k vítězství už v úvodním poločase, kdy mezi 24. a 33. minutou vstřelila dvě branky Pobegajlová. Slovácko dokázalo v závěru už pouze snížit díky Jelínkové. Tým z Uherského Hradiště při loňské premiéře v prvním kole podlehl Bordeaux i Bröndby Kodaň rovněž 1:2 a skončil čtvrtý.

České šampionky Slavia a druhý celek uplynulé sezony Sparta vstoupí až do druhého kola, ve kterém budou bojovat o postup do skupin Ligy mistryň.

První kolo kvalifikace fotbalové Ligy mistryň:

Skupina 2 v Trondheimu (Norsko) - semifinále:

FK Minsk - 1. FC Slovácko 2:1 (2:0)

Branky: 24. a 33. Pobegaylová - 84. Jelínková.

Fotbalistky Barcelony vítězství v Lize mistryň neobhájily, Lyon má osmý titul

Fotbalistky Barcelony prohrály ve finále Ligy mistryň překvapivě 1:3 s Lyonem a neobhájily loňský titul. Hráčky katalánského velkoklubu utrpěly první prohru ve všech v soutěžích za celou sezonu, rekordman Ligy mistrů Lyon získal už osmý titul.

Všechny góly padly na stadionu Juventusu v Turíně v prvním poločase: už v 6. minutě se krásně z 30 metrů trefila Amandine Henryová, další branky francouzského týmu přidaly ve 23. minutě Ada Hegerbergová a deset minut nato Catarina Macariová.

Čtyři minuty před přestávkou snížila na 1:3 úřadující nejlepší hráčka světa Alexia Putellasová. Barcelona měla největší šanci na druhý gól v 59. minutě, ale Patricia Guijarrová trefila dalekonosným lobem ze středového kruhu jen břevno.

Lyon, jenž v semifinále vyřadil svého francouzského rivala Paris Saint-Germain s brankářkou Barborou Votíkovou, je suverénně nejúspěšnějším týmem LM. V historické tabulce druhý Frankfurt má na kontě čtyři tituly.

Fotbalistky Sparty prohrály doma s Köge 0:1 a vzdálila se jim skupina LM

Fotbalistky Sparty prohrály v úvodním utkání play off o účast ve skupině Ligy mistryň v Chomutově s dánským Köge 0:1 a postup se jim vzdálil. Zápas rozhodla v 73. minutě křížnou střelou střídající Cornelia Kramerová. Odveta se hraje za týden na severu Evropy.

Úvodní zápas o skupinu Ligy mistryň nevyšel v úterý ani druhému českému zástupci Slavii. Tým z Edenu prohrál na půdě vysoce favorizovaného Arsenalu 0:3 a před domácí odvetou má jen minimální naději na postup.

Liga mistryň od této sezony změnila formát a v hlavní fázi si týmy zahrají skupiny. V kvalifikaci se představilo i Slovácko, které vypadlo s Bordeaux.

Fotbalistky Slovácka prohrály s Bordeaux 1:2 a do základní části LM nepostoupí

Fotbalistky Slovácka prohrály při premiéře v prvním kole kvalifikace Ligy mistryň s francouzským Girondins Bordeaux 1:2 a do hlavní fáze prestižní soutěže se neprobojují.

Po brance Ines Jaurenaové ze 37. minuty se sice Moravanky dočkaly ve třetí minutě nastaveného času vyrovnání díky vlastnímu gólu brankářky Anny Moorhouseové, favorit ale hned o minutu později strhl vítězství na svou stranu zásluhou Malie Berkelyové.

Fotbalistky Sparty si v osmifinále Ligy mistryň zahrají s PSG

Fotbalistky Sparty v osmifinále Ligy mistryň změří síly s dvojnásobným finalistou soutěže týmem Paris St. Germain. První zápas s aktuálním lídrem francouzské ligy odehrají Pražanky 3. března v Chomutově, venkovní odveta je na programu o týden později. Rozhodl o tom dnešní los v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu.

Sparťanky se proti jednomu z favoritů na celkové prvenství pokusí o senzaci a vyrovnání českého maxima, kterým je čtvrtfinálová účast. Mezi nejlepšími osmi celky soutěže se v minulosti třikrát představila Slavia, která ale tentokrát hned na úvod vypadla s Fiorentinou. Sparta naopak přešla přes Glasgow City. Letenský výběr se už jednou do čtvrtfinále probojoval, tehdy se však ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

Paris St. Germain je v posledních letech druhým nejlepším francouzským týmem za suverénkami z Lyonu, v aktuální sezoně ale o bod vede před rivalem tabulku. V Lize mistryň Pařížanky dvakrát došly až do finále, v němž v letech 2015 ani 2017 neuspěly. Vloni vypadly v semifinále s Lyonem.

"Pro takové zápasy a momenty děláme fotbal. Určitě to bude nesmírně náročný dvojzapás, na který se už dnes všichni těšíme. PSG je top tým. Aktuálně je na prvním místě francouzské ligy s pouhými dvěma inkasovanými góly. S takovým soupeřem se možná střetneme jen jednou za život," uvedl pro klubový web trenér sparťanek Martin Masaryk. "Vždy byl můj sen si zahrát proti takovému soupeři a teď mám možnost si to splnit," dodala krajní obránkyně Anna Dlasková.

Fotbalistky Sparty na úvod Ligy mistryň zdolaly Glasgow 2:1

Fotbalistky Sparty v úvodním zápase prvního kola Ligy mistryň v Chomutově porazily Glasgow City 2:1. Góly Pražanek vstřelily v prvním poločase Lucie Martínková a Anna Dlasková. Odveta ve Skotsku se hraje za týden.

Sparťanky otevřely skóre ve 34. minutě, kdy se po závaru zblízka prosadila Martínková. Za sedm minut Dlasková zvýšila výstavní ranou pod břevno. Týmu z Glasgowa se povedl začátek druhé půle a v 51. minutě snížila další povedenou střelou Wojciková. Domácí hráčky si hlavně v závěru vytvořily několik velkých šancí, ale žádnou už neproměnily.

Druhý český zástupce v elitní ženské soutěži Slavia Praha se ve čtvrtek od 14 hodin představí na hřišti Fiorentiny.

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.