Volejbalisté ve Světové lize osmým mečbolem udolali Koreu

5. 6. 2014 18:55
Čeští volejbalisté si ve třetím utkání Světové ligy připsali druhé vítězství, když doma udolali 3:2 Jižní Koreu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Driml

Praha - Čeští volejbalisté si ve třetím utkání Světové ligy připsali druhé vítězství, když v Českých Budějovicích udolali 3:2 Jižní Koreu, a s pěti body vedou skupinu E.

Svěřenci Zdeňka Šmejkala dokonce mohli vyhrát za tři body, ovšem ve čtvrtém setu nedokázali zápas za stavu 24:21 ukončit. Drama vyvrcholilo tie-breakem, v němž Češi proměnili až osmý mečbol a zvítězili 20:18.

Další střetnutí se stejným soupeřem je čeká v pátek.

Drama už v prvním setu

Že půjde o drama, ukázala v Budvar aréně hned první sada, v které měli Češi čtyři setboly po sobě, ale úvodní dějství prohráli 31:33. Pouze druhý set měl jasný průběh a domácí volejbalisté ho i díky výborným blokům vyhráli přesvědčivě 25:19.

Češi střídali skvělé okamžiky s chybami. Třetí set vyhráli 26:24 a ve čtvrtém vedli 24:21 a 25:24, ale nedokázali překonat obranu soupeře, nebo poslali jako Linz smeč do autu a sadu ztratili. V tie-breaku prohrávali už 8:11, ale vývoj otočili. Nevyužili ani další tři mečboly. Soupeř při svém jediném mečbolu poslal podání do autu a až osmý český mečbol v utkání byl poslední.

V prvním dvojutkání ve Světové lize volejbalisté minulý týden v Portugalsku vyhráli a prohráli. Čtvrtým účastníkem skupiny jsou Nizozemci, které budou v hale chomutovských hokejistů SD Aréně hostit 13. a 14. června.

Volejbalisté hrají Světovou ligu díky rozšíření počtu týmů po jedenácti letech podruhé v historii. V roce 2003 jako nováčci nečekaně postoupili až do semifinále a obsadili čtvrté místo.