VIDEO Zbraní si namířil do pusy. Biatlonista riskoval život

Sport Sport
8. 1. 2013 9:30
Německý biatlonista Florian Graf při víkendovém závodu Světového poháru pořádně zariskoval a byl za to po zásluze diskvalifikován.
Biatlonista Florian Graf si namířil nabitou zbraní proti obličeji. | Video:

Oberhof - Základní pravidlo každého, kdo se dostane do kontaktu se střelnou zbraní? Nikdy nenamířit proti sobě či cizí osobě byť jen nenabitou a zajištěnou zbraní.

Zkušený německý biatlonista Florian Graf tuto poučku během sobotního závodu Světového poháru v Oberhofu porušil a riskoval tak nejen zdraví své, ale i také okolí.

Chtěl sfouknout vodu, riskoval život

Na střelnici totiž po prvním pokusu otočil zbraň proti své puse, aby si očistil hledí od kapek vody. Pušku měl sice zajištěnou, přesto nabitou. Bez nadsázky tak ohrozil minimálně vlastní život. Nelze se tak divit, že jej vedení závodu po skončení diskvalifikovalo.

A Graf ani neprotestoval. "Snažil jsem se očistit kapky vody z hledí pušky," vysvětloval svůj riskantní čin německý závodník a někdejší juniorský mistr světa.

"Náboj vyletí z hlavně rychlostí 500 mil za hodinu. To je smrtící rychlost, neexistuje, abyste se takovým způsobem závodníci dívali do pušky," reagoval pro televizní stanici Eurosport šestinásobný účastník olympiády Mike Dixon.

Graf se za své chování omluvil...

"Prostě jsem špatně zareagoval, bylo to tak trochu zatmění. Je to jasně moje chyba. Samozřejmě jsem nechtěl ohrozit nikoho dalšího. Je mi to prostě strašně líto, promiňte," kál se na svém webu Graf.

Zasloužené diskvalifikaci ale neunikl. "Bylo naprosto nezbytné ho diskvalifikovat. Ale myslím si, že takový trest je dostačující," sdělil ředitel komunikace IBU (mezinárodní biatlonová federace) Peer Lange.

...Diskvalifikace jej neminula

"Tady neexistuje žádné slitování. Kdykoli zamíříte ne na terče, ale na číkoli tělo, je to jasná diskvalifikace," potvrdil správnost tohoto verdiktu legendární Sven Fischer, nyní televizní spolukomentátor. Nejen on si ale musel ťukat na čelo, co jeho krajan na střelnici vyváděl.

K diskvalifikaci biatlonistky došlo už na světovém šampionátu v roce 2009, kdy německá závodnice Andrea Henkel použila ostré náboje během rozjížděcího kola před závodem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy