5. 1. 2013 17:30
Veronika Vítková skončila jako nejlepší z české sestavy biatlonistek šestnáctá ve sprintu v Oberhofu.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Vojtěch Marek

Oberhof - Veronika Vítková skončila jako nejlepší z české sestavy biatlonistek šestnáctá ve sprintu v Oberhofu. Absentující Gabriela Soukalová, jež promarodila vánoční svátky a připravuje se pozvolna na návrat v rakouských Alpách, klesla v hodnocení Světového poháru z druhé příčky na čtvrtou.

Soukalovou předstihla vítězná Miriam Gössnerová i další Němka Andrea Henkelová, jež dnes skončila třetí. Dvojici domácích závodnic rozdělila vedoucí žena SP Norka Tora Bergerová. Gössnerová pokořila konkurenci navzdory dvěma trestným kolům, na které zamířila po nevydařené stojce. Bergerová i Henkelová střílely v mlze čistě.

Vítková si rovněž sprint prodloužila o dvě trestná kola, a to hned po úvodní položce, a nový rok zahájila stejně, jako zakončila ten předchozí - 16. místem. Veronika Zvařičová se z 66. pozice do stíhačky nedostala, Kristýna Černá při premiéře v SP v individuálním závodu obsadila 73. místo z 90 startujících.

Jitka Landová se po těžkém pádu ve čtvrtečních štafetách na start sprintu nepostavila.

Závody SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - sprint 7,5 km:

1. Gössnerová (Něm.) 21:17,2 (2 tr. okruhy), 2. Bergerová (Nor.) -2,0 (0), 3. Henkelová (Něm.) -24,1 (0), 4. Dorinová Habertová (Fr.) -28,5 (0), 5. Zajcevová (Rus.) -30,2 (1), 6. Džymová (Ukr.) -43,7 (0), 7. Viluchinová (Rus.) -1:13,0 (1), 8. Bescondová (Fr.) -1:14,6 (2), 9. Horchlerová (Něm.) -1:16,1 (0), 10. Domračevová (Běl.) -1:16,5 (4), ...16. Vítková -1:31,6 (2), 66. Zvařičová -3:33,3 (5), 73. Černá (všechny ČR) -4:08,0 (3).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. Bergerová 442 b., 2. Gössnerová 346, 3. Henkelová 320, 4. Soukalová (ČR) 305, 5. Domračevová 295, 6. Viluchinová 291, ...18. Vítková 202, 72. Zvařičová 7.