VIDEO Tak se skáče Taxis. Nahradili jsme Tiumena dronem

Velká pardubická v neděli slaví 140 let od svého založení. Odvaha Josefa Váni nebo Jana Faltejska nám sice schází, ale s pomocí dronu jsme překonali Taxis a projeli jsme cílem slavného dostihu.
Podívejte se na dějiště Velké pardubické z ptačí perspektivy. Pokusili jsme překonat Taxis a projeli jsme cílem nejslavnějšího českého dostihu. | Video: Aktuálně.cz

Pardubice - Velká pardubická v neděli slaví 140 let od svého založení. Odvaha Josefa Váni nebo Jana Faltejska nám sice schází, ale s pomocí dronu jsme se proletěli po kursu slavného dostihu.

Zda překonat Taxis zleva nebo spíš zprava, sice nedělním favoritům neporadíme, ale pokud si chcete aspoň přibližně představit, jaké to je projet cílem Velké pardubické, podívejte se na naše video.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy