Při losování se ztratil Váňův kůň. Nakonec ho našla Samková

Podívejte se na fotogalerii z losování 124. ročníku Velké pardubické steeplechase, která se jede příští neděli.
Potkat Josefa Váňu v hotelu Paříž není úplně obvyklé. V pátek se tam však losovala startovní čísla do 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, a tak tam legendární žokej a trenér nemohl chybět. Na místě se ale nečekaně zapotil.
Při losování, které měli na starosti olympijští šampioni Eva Samková a David Svoboda, se totiž ztratila cedulka se jménem Váňova plnokrevníka Tiumena. Přišlo se na to až v samém závěru, když už netrpělivý Váňa na oba losující volal: "A co já?"
Kam se mohl podít? divili se oba šampioni, zatímco Váňa jen bezmocně přihlížel.
Nakonec se ale papírek přeci jen našel. Při losování čísel jej omylem založil pětibojař Svoboda.
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
3. 10. 2014 15:55
Podívejte se na fotogalerii z losování 124. ročníku Velké pardubické steeplechase, která se jede příští neděli.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy