VIDEO Světlice za Nadalem ve finále French Open. Kvůli gayům

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 6. 2013 18:45
Finále mužské dvouhry na Roland Garros mezi španělskými tenisty Rafaelem Nadalem a Davidem Ferrerem krátce narušili čtyři protestující, z nichž jeden odpálil světlici.
Narušení zápasu Rafael Nadal - David Ferrer ve finále French Open 2013 | Video: Sport

Paříž - Finále mužské dvouhry na French Open mezi španělskými tenisty Rafaelem Nadalem a Davidem Ferrerem krátce narušili čtyři protestující, z nichž jeden odpálil světlici.

Podle všeho byli součástí skupiny, jež protestovala proti nedávno schváleným sňatkům homosexuálů ve Francii.

Dva do pasu nazí muži povstali v jedné z předních řad za lavičkami hráčů na konci šestého gamu druhé sady.

Nadal poděkoval bodyguardům

Jeden z nich v bílé masce zapálil světlici, přeskočil hrazení a rozběhl se po kurtu směrem k Nadalovi. Byl však brzy zpacifikován členem ochranky a spolu se svým komplicem odveden.

Další bodyguard v té době stál u Nadala a chránil ho. Španělský obhájce titulu a pozdější vítěz mu poté podal ruku. "Situace je pod kontrolou. Nyní je to v rukou policie," řekl novinářům Christophe Fagniez z vedení turnaje.

Krátce předtím byli odvedeni z vyšších řad dvorce Philippea Chatriera dva jiní protestující, kteří vytáhli transparent s nápisem "Pomoc! Francie pošlapává práva dětí!"

Vystoupení proti prezidentovi

Dalších šest protestujících, také poloodhalených a se světlicemi, se dostalo do horní řady vedlejšího kurtu Suzanne Lenglenové. Ti zase rozvinuli nápis "Hollande, odstup".

Francouzský prezident Francois Hollande v květnu podepsal zákon umožňující sňatky osob stejného pohlaví. To vedlo k sérii mohutných a mnohdy i násilných demonstrací konzervativních Francouzů.

Tenisté se protesty příliš rozhodit nenechali a zápas brzy pokračoval. Nadal svého krajana porazil 6:3, 6:2, 6:3 a získal rekordní osmý pařížský triumf - DUEL JSME SLEDOVALI ON-LINE ZDE!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Zeman a švýcarský prezident se shodli v postoji k válce na Ukrajině

Prezident Miloš Zeman po čtvrtečním jednání se švýcarským prezidentem Ignaziem Cassisem ocenil, že se jeho země přes svou neutralitu připojila k unijním sankcím vůči Rusku. Obě země podle Zemana doufají, že konflikt na Ukrajině nebude vyřešen shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny. Státníci vyzdvihli vzájemné vztahy Česka a Švýcarska, ve kterých nejsou žádné problematické oblasti.

Zeman i Cassis připomněli, že Švýcarsko i jako neutrální země odsoudilo ruskou agresi vůči Ukrajině. "Obě strany doufají, že tento konflikt bude vyřešen nikoliv shnilým kompromisem, ale vítězstvím Ukrajiny," konstatoval Zeman. Švýcarsko přebírá sankce, pro které se rozhoduje Evropská unie, podotkl Cassis. Švýcarská pozice podle něj jasně ukazuje, že země stojí za západními hodnotami a má jasný postoj.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Zdeněk Rinth získal většinový podíl v oděvní firmě Kara. Plánuje s ní tržby až 400 milionů

Hlavním majitelem kožešnické a oděvní společnosti Kara Trutnov se stal s podílem 80 procent její dřívější vlastník Zdeněk Rinth. Pětinový podíl má skupina Natland Group. Letos Kara plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty předcovidového roku 2019. Uvedl to Rinth.

Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary podle Rintha završují.

Se skupinou Natland se Rinth spojil kvůli záchraně Kary, která v únoru 2021 skončila v úpadku. Před úpadkem Karu vlastnila investiční skupina C2H podnikatele Michala Mičky, který Karu od Rintha koupil v roce 2018. Řízení Kary Rinth opět převzal loni v květnu a její záchranu financoval vložením vlastních téměř 100 milionů korun. Reorganizační plán připravila investiční skupina Natland.

Kara, jejíž vznik sahá do roku 1948, pod Rinthovým vedením v polovině loňského května začala otevírat uzavřené prodejny. Nyní má v obchodních centrech 25 prodejen v Česku a sedm na Slovensku. Sklady a dílny má Kara v areálu v Trutnově - Bohuslavicích. Zaměstnává asi 160 lidí.

V rámci reorganizace, jejíž plán schválil soud loni v listopadu, se jediným vlastníkem Kary stala společnost Natland Pohledávková V. Jediným majitelem této firmy byla Natland Group. V dubnu se stal společníkem Natland Pohledávkové V. Zdeněk Rinth s podílem 80 procent. Podíl Natland Group se snížil na pětinu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy