VIDEO Ibaka dostal v NBA za úder do rozkroku pokutu 25 tisíc

Serge Ibaka z Oklahomy dostal pokutu 25 tisíc dolarů (489 tisíc korun) za to, že v nedělním utkání NBA na palubovce Los Angeles Clippers uhodil do rozkroku domácího Blakea Griffina.
Serge Ibaka z Oklahomy uhodil do rozkroku Blakea Griffina z LA Clippers. | Video: Sport

New York - Serge Ibaka z Oklahomy dostal pokutu 25 tisíc dolarů (489 tisíc korun) za to, že v nedělním utkání NBA na palubovce Los Angeles Clippers uhodil do rozkroku domácího Blakea Griffina.

K incidentu došlo při souboji pod košem necelé dvě minuty před koncem zápasu, který Oklahoma vyhrála 108:104.

Představitelé NBA zároveň dodatečně zvýšili kategorii Ibakova úmyslného faulu o jeden stupeň, což znamená, že měl být vyloučen.

Výsledky úterních zápasů:

Oklahoma City - LA Lakers 122:105, Philadelphia - Boston 101:109, Sacramento - Denver 113:120.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Nezaměstnanost v Česku v dubnu klesla na 4,1 procenta

Podíl nezaměstnaných v Česku v dubnu klesl z březnových 4,2 procenta na 4,1 procenta. Nezaměstnanost je tak nejnižší od loňského prosince. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Úřad práce ČR. Počet uchazečů o práci v evidenci úřadu klesl oproti březnu téměř o 9000 na 297 876, zatímco počet volných míst stoupl o 4500 na 343 407. Množství míst vzrostlo i ve srovnání s loňským dubnem, a to o více než 10 000. Nezaměstnaných meziročně skoro 44 000 přibylo.

"S příchodem jarního období došlo k rozjezdu sezonních prací," sdělil k meziměsíčnímu poklesu nezaměstnanosti generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. "Zaměstnavatelé momentálně hledají mimo jiné nové zaměstnance ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví, zahradnictví, těžbě, ale také v logistice či e-shopech," doplnil. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) pomohly i státní příspěvky na mzdy z programu Antivirus. "Vývoj na trhu práce ukazuje, jak důležitá je v době krize efektivní ochrana pracovních míst," sdělila v pátek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy