6. 5. 2008 19:01
Bartoliová - Šafářová 6:0, 6:3
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Ondřej Besperát

Berlín - Pouze do druhého kola došla česká tenistka Lucie Šafářová na turnaji v Berlíně. Nad síly fedcupové reprezentantky byla osmá nasazená Marion Bartoliová z Francie.

Neúspěšná byla později v dohrávce prvního kola také další česká zástupkyně Nicole Vaidišová.

Jednadvacetiletá Šáfářová vstoupila do utkání špatně a s finalistkou loňského Wimbledonu neměla v prvním setu žádnou šanci a prohrála ho 0:6.

Ve druhé sadě se hra Češky zlepšila, znovu však ztratila jedno své podání. Naopak třiadvacetiletá Francouzska si svůj servis podržela, set vyhrála 6:3 a za pouhých třiapadesát minut postoupila do třetího kola.

Reputaci českého ženského tenisu na turnaji kategorie Tier I nezachránila v podvečer ani Nicole Vaidišová, která se v jednom z dohrávaných zápasů prvního kola prohrála s Argentinkou Giselou Dulkovou po setech 6:4, 1:6, 2:6