Vaidišová nezaváhala, je srovnáno

ČTK, SportPlus
22. 4. 2006 11:52
Bangkok - České tenistky hrají v utkání Světové skupiny II Fed Cupu po úvodních dvouhrách v Thajsku 1:1.
Česká tenistka Iveta Benešová
Česká tenistka Iveta Benešová | Foto: Reuters

Iveta Benešová totiž v prvním utkání souboje nečekaně podlehla Suchanun Viratprasertové dvakrát 4:6. Přesto, že na soupeřku má o 147 míst světového žebříčku navrch, na hřišti to vůbec nebylo znát. Pětačtyřicátá hráčka světa nedokázala diktovat tempo hry a kazila zejména na bekhendu. Na to se Viratprasertová spoléhala a hrála většinu míčů právě na tuto stranu. Spoléhala se na jistotu, příliš neriskovala, Benešová naopak kupila nevynucené chyby.

V prvním setu Benešová dvakrát získala zpět ztracený brejk, ale třetí podání již soupeřce vzít nedokázala. Set ztratila během čtyřiceti minut. V podobném trendu pokračovala česká tenistka i ve druhé sadě. Hned v první hře přišla o své podání a bylo rozhodnuto. Thajka si totiž držela servis a trpělivě čekala na chyby soupeřky. Na okruhu WTA odehrála jen devět zápasů, ale s Benešovou, která má nepoměrně více zkušeností, si poradila. Proměnila třetí mečbol a mohla se radovat.

Třiadvacetiletá Benešová prohrála ve Fed Cupu čtvrtou dvouhru po sobě a zhoršila si celkovou bilanci na tři výhry a šest proher.

Výhra i s "kanárem"

Nicole Vaidišová na rozdíl od týmové kolegyně nezaváhala a výhrou nad Montinee Tangphongovou 6:0, 6:2 vyrovnala stav utkání.

Patnáctá hráčka světa další šok nepřipustila. Česká jednička držela utkání zcela pod kontrolou, i když se občas musela se soupeřkou o gamy přetahovat. Hrstku českých fanoušků uklidnila ziskem sedmi her po sobě. Pak si dovolila krátkou "pauzu", domácí hráčka vybojovala dvě hry, ale dalších pět patřilo zase Vaidišové. Po hodině a dvanácti minutách vítězka pěti turnajů WTA proměnila první mečbol zápasu.

Vaidišová si pomohla čtyřmi esy, šestkrát vzala Tangphongové podání a celkově získala o zhruba dvacet bodů více než soupeřka.

V neděli by měly nejdříve hrát Vadišová s Viratprasertovou a pak Tangphongová s Benešovou. Dá se ovšem předpokládat, že český kapitán Tomáš Petera pošle do hry Kláru Koukalovou, jak avizoval. Benešová by se měla připravit na závěrečnou čtyřhru s Barborou Strýcovou. Jejich soupeřkami budou Napaporn Tongsaleeová a Nudnida Luangnamová.

Thajsko - ČR 1:1 po úvodních dvouhrách
Viratprasertová - Benešová 6:4, 6:4
Tangphongová - Vaidišová 0:6, 2:6

Tenistky Španělska a USA vedou

Už jen jedno vítězství dělí od postupu do semifinále Fed Cupu tenistky USA a Španělska. Druhý bod pro Američanky vybojovala v německém Ettenheimu Jill Craybasová, která ve třetím setu duelu s Julií Schruffovou otočila nepříznivé skóre a za dvě hodiny a pět minut zvítězila 4:6, 6:2 a 7:5. První bod získala Jamea Jacksonová po vítězství nad Annou-Lenou Grönefeldovou.

Takřka stejnou dobu strávily na kurtě i Anabel Medinaová-Garriguesová s Rakušankou Yvonne Meusbergerovou, přestože hrály jen dva sety. Španělská tenistka na domácí antuce ve Valencii vyhrála 6:3 a 7:5. Pro Španělsko vybojovala úvodní bod na antuce ve Valencii Lourdes Dominguezová-Linová, která porazila Sybille Bammerovou 7:6, 3:6 a 6:3.

Francouzské tenistky hrají s Itálií po prvním dnu nerozhodně 1:1. O vyrovnání domácího týmu se na antuce v Nancy postarala světová jednička Amélie Mauresmová, která deklasovala Flavii Pennettaovou za pouhých 52 minut dvakrát 6:1.