V Mnichově chci do finále, prozrazuje Emmons po mateřské

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
30. 5. 2014 16:21
Kateřina Emmons, trojnásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě, se po druhé mateřské přestávce znovu vrací na mezinárodní scénu.
Kateřina Emmons.
Kateřina Emmons. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Kateřina Emmons, trojnásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě, se po druhé mateřské přestávce znovu vrací na mezinárodní scénu.

Od 4. června se v Mnichově účastní Světového poháru a už dnes se těší na zářijové mistrovství světa ve španělské Granadě.

Co všechno jste už letos stačila zvládnout?

Moc toho nebylo, protože starost o pětiletou Julinku a ročního Martina je časově dost náročná. Všechno je komplikovanější, sport už není číslem jedna. Přesto jsem v dubnu absolvovala vzduchovkový závod v Berlíně, potom v Plzni Velkou cenu osvobození a před dvěma týdny reprezentační nominační závod. Trénuji třikrát týdně a po dohodě s trenérem maximálně jednu hodinu. Dost se věnuji kondici a rehabilitaci.

V Plzni se má 18. června konat Festival sportu. Nevíte něco o této akci?

O tomto festivalu toho vím dokonce dost, protože jsem ve správní radě. Hlavní náplní této akce je vše, co souvisí se sportováním mládeže. Má pomoci odvést děti od počítačů a rozhýbat je. Myslím, že je to užitečný a potřebný záměr.

Co vám první závody napověděly?

Mým hlavním cílem bylo dostat se do závodního tempa a zjistit, zda jsem se v přípravě vydala po správné cestě. A mohu být spokojena, protože dobré výsledky z tréninku se mi podařilo zopakovat i v soutěži. Nejen dvě druhá místa, ale hlavně výkony v obou závodech s mezinárodní účastí mně ujistily, že jsou srovnatelné se světovou špičkou.

V kterých disciplinách se v Mnichově představíte?

Se dvěma dětmi bych nezvládla dobře se připravit na dvě disciplíny a tak jsem se definitivně rozloučila s malorážkou a orientuji se pouze na vzduchovku.

S čím byste byla v bavorské metropoli spokojena?

S postupem do finále a s dobrým výsledkem, kterého bych se měla dočkat, pokud se mi podaří zúročit vše, co se mi podařilo natrénovat.

A další váš letošní program?

Zbývajících dvou závodů Světového poháru se už nezúčastním a plně se soustředím na přípravu před mistrovstvím světa, které se koná v září ve španělské Granadě. Na této letošní vrcholné akci chci být v optimální formě a pokusit se o co nejlepší umístění.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Na Sněžce dosáhl vítr rychlosti orkánu, zastavil oba úseky lanovky

Sněžku zasáhl vítr o rychlosti orkánu. Dosáhl rychlosti až 126 kilometrů v hodině, uvedla na webu polská horská služba. Hranice orkánu je 118 kilometrů v hodině. Vichřice zastavila oba úseky lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku a také šestisedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně.

Horská služba Krkonoše ráno vydala výstrahu před velmi silným větrem, který by mohl mít na hřebenech rychlost i nad 126 kilometrů v hodině. Turisté si podle horské služby musejí dát pozor i na místy vyfoukaný a zledovatělý terén.

Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti 60 kilometrů v hodině, uvedli na webu správci lanovky. Kromě lanovek na Sněžku a na Pláně vítr jiné lanovky ve středních a východních Krkonoších neomezil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy