V Mnichově chci do finále, prozrazuje Emmons po mateřské

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
30. 5. 2014 16:21
Kateřina Emmons, trojnásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě, se po druhé mateřské přestávce znovu vrací na mezinárodní scénu.
Kateřina Emmons.
Kateřina Emmons. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Kateřina Emmons, trojnásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě, se po druhé mateřské přestávce znovu vrací na mezinárodní scénu.

Od 4. června se v Mnichově účastní Světového poháru a už dnes se těší na zářijové mistrovství světa ve španělské Granadě.

Co všechno jste už letos stačila zvládnout?

Moc toho nebylo, protože starost o pětiletou Julinku a ročního Martina je časově dost náročná. Všechno je komplikovanější, sport už není číslem jedna. Přesto jsem v dubnu absolvovala vzduchovkový závod v Berlíně, potom v Plzni Velkou cenu osvobození a před dvěma týdny reprezentační nominační závod. Trénuji třikrát týdně a po dohodě s trenérem maximálně jednu hodinu. Dost se věnuji kondici a rehabilitaci.

V Plzni se má 18. června konat Festival sportu. Nevíte něco o této akci?

O tomto festivalu toho vím dokonce dost, protože jsem ve správní radě. Hlavní náplní této akce je vše, co souvisí se sportováním mládeže. Má pomoci odvést děti od počítačů a rozhýbat je. Myslím, že je to užitečný a potřebný záměr.

Co vám první závody napověděly?

Mým hlavním cílem bylo dostat se do závodního tempa a zjistit, zda jsem se v přípravě vydala po správné cestě. A mohu být spokojena, protože dobré výsledky z tréninku se mi podařilo zopakovat i v soutěži. Nejen dvě druhá místa, ale hlavně výkony v obou závodech s mezinárodní účastí mně ujistily, že jsou srovnatelné se světovou špičkou.

V kterých disciplinách se v Mnichově představíte?

Se dvěma dětmi bych nezvládla dobře se připravit na dvě disciplíny a tak jsem se definitivně rozloučila s malorážkou a orientuji se pouze na vzduchovku.

S čím byste byla v bavorské metropoli spokojena?

S postupem do finále a s dobrým výsledkem, kterého bych se měla dočkat, pokud se mi podaří zúročit vše, co se mi podařilo natrénovat.

A další váš letošní program?

Zbývajících dvou závodů Světového poháru se už nezúčastním a plně se soustředím na přípravu před mistrovstvím světa, které se koná v září ve španělské Granadě. Na této letošní vrcholné akci chci být v optimální formě a pokusit se o co nejlepší umístění.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Londýn oznámil další sankce vůči barmským armádním činitelům

Británie dnes oznámila, že přidává na sankční seznam další barmské vojenské představitele kvůli jejich zapojení do převratu, který tento měsíc vedl ke svržení zvoleného barmského vedení. Britský ministr zahraničí Dominic Raab uvedl, že na seznamu se k 19 barmským vysoce postaveným armádním činitelům přidává šest dalších jmen. Informovaly o tom agentura AP a Reuters.

Na černé listině se ocitl také generál Min Aun Hlain, který se po svržení vlády postavil do čela státu. Opatření přijaté Londýnem má zamezit osobám na seznamu v cestách do Británie a znemožnit britským podnikům či institucím, aby obchodovaly se společnostmi vlastněnými těmito barmskými vojenskými představiteli.

Británie oznámila, že ukončuje programy pomoci, v rámci nichž byly prostředky posílány barmské vládě. Dodala ale, že pomoc se i nadále dostane k "nejchudším a nejzranitelnějším v zemi".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirový příspěvek podnikatelům se zdvojnásobí na 1000 korun, schválil Senát

Příspěvek podnikatelům a společníkům malých firem, jejichž činnost omezila vládní opatření proti epidemii koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně. Pracovníkům na dohodu zůstane denní příspěvek 500 korun. Příspěvek už nebude navázán na nouzový stav. Na podporu dosáhnou ti, jejichž tržby se snížily minimálně o 50 procent. Ve čtvrtek to schválil Senát. Novelu nyní dostane k podpisu prezident. Bonus bude podle předlohy vyplácen za únor a březen. Vláda ale zákonem získá mandát zavést další bonusová období, která odpovídají vždy jednomu dalšímu kalendářnímu měsíci, a to nejdéle do konce roku 2021.

Zdroj: ČTK
Další zprávy