V Miami zvítězila Williamsová

ČTK
31. 3. 2007 23:58
Miami - Titul a prémii téměř půl milionu dolarů získala na tenisovém turnaji v Miami Serena Williamsová.
Americká tenistka Serena Williamsová se raduje z titulu na turnaji v Miami.
Americká tenistka Serena Williamsová se raduje z titulu na turnaji v Miami. | Foto: Reuters

A to i přes to, že v prvním setu finále s Justine Heninovou z Belgie dostala takzvaného "kanára". Nakonec se však Američanka radovala z výhry po sadách 0:6, 7:5 a 6:3.

"To jsem prostě já. Nikdy se nevzdávám," řekla po utkání Williamsová. "Když mě srazíte na zem, nezůstanu tam. To je vlastnost, kterou mají všichni šampioni. Za žádných okolností nevyvěsím bílou vlajku," dodala.

Po prvním setu, který Heninová vyhrála bez většího odporu za 26 minut, nezačala americká tenistka dobře ani druhou sadu. V ní s nejvýše nasazenou hráčkou prohrávala už 3:5, dokázala ale odvrátit dva mečboly a výsledek otočila.

•  TENIS LIVE
    Sledujte výsledky tenisových zápasů ŽIVĚ na stránkách BettingCentra.cz.

To ji nastartovalo a ve třetí sadě se brzy ujala třígamového vedení, tentokrát se ale comeback podařil belgické světové jedničce, která dokázala vyrovnat.

Tak ale opět začala úřadovat pětadvacetiletá vítězka letošního Australian Open a zápas bez dalšího zaváhání rozhodla.

"Měla jsem dost šancí vyhrát, ale Serena je bojovnice. Nikdy se nevzdává a to z ní dělá opravdovou šampionku," pochválila soupeřku Heninová, pro kterou byla dnešní prohra teprve druhou v sezoně, Williamsová, která v Miami vyhrála už počtvrté, naopak prodloužila vlastní sérii neporazitelnosti na 13 zápasů.

Český tenista Martin Damm a jeho spoluhráč Leander Paes prohráli ve finále čtyřhry se sourozenci Bobem a Mikem Bryanovými. O zisku titulu americký pár rozhodl až supertiebraeaku, který získal poměrem 10:7.