V Brisbane postoupily Kvitová, Benešová i Strýcová

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 1. 2011 12:40
V Aucklandu jde dál i Voráčová, Hradecká vypadla
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Brisbane/Auckland - Petra Kvitová, Barbora Záhlavová-Strýcová i Iveta Benešová napodobily na turnaji v Brisbane svou krajanku Lucii Šafářovou a postoupily do 2. kola. Všechny tři tenistky zahájily novou sezonu bez ztráty setu.

Kvitová zahájila sezonu vítězstvím nad nasazenou trojkou Naděždou Petrovovou z Ruska a ve druhém kole ji čeká 97. tenistka žebříčku WTA Ruska Ksenia Pervaková.

Benešová si poradila s Polonou Hercogovou ze Slovinska a po pěti letech tak vstoupila do sezony vítězstvím. Ve druhém kole narazí na turnajovou čtyřku Marion Bartoliovou z Francie.

Čtěte také:
Šafářová napodobila Berdycha. První duel sezony vyhrála

Záhlavová-Strýcová porazila Gruzínku Annu Tatišviliovou a v dalším kole se utká s domácí Sally Peersovou.

Jako jediná z českých tenistek se dál neprobojovala úspěšná kvalifikantka Lucie Hradecká, která ve dvou setech nestačila na domácí tenistku, nasazenou jedničku Samanthu Stosurovou.

Na turnaji v Aucklandu postoupila do druhého kola po třísetové bitvě se Španělskou Dominguezovou Renata Voráčová. 

Brisbane - dvouhra - 1.kolo:

Kvitová (ČR) - Petrovová (3-Rus.) 7:6 (7:3), 6:3, Benešová (ČR) - Hercogová (Slovin.) 6:2, 7:5, Záhlavová-Strýcová (ČR) - Tatišviliová (Gruz.) 7:5, 6:2, Stosurová (1-Austr.) - Hradecká (ČR) 7:6 (7:1), 6:1.

Auckland  - dvouhra - 1. kolo:

Voráčová (ČR) - Dominguezová (Šp.) 4:6, 7:6 (8:6), 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:

Peschkeová, Srebotniková (1-ČR/Slovin.) - Nakamurová, Lertcheewakarnová (Jap./Thaj.) 6:3, 6:2.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
Další zprávy