Ledecká útočila, časy měla lepší než bronzová Italka. Jenže po chybě o šanci přišla

Aktualizováno 15. 2. 2022 6:26
Ester Ledecká olympijskou medaili ve sjezdu na hrách v Pekingu nezískala. Na druhém a třetím mezičase vedla, ale pak chybovala a závod dokončila s velkou ztrátou.
Ester Ledecká v cíli sjezdu na ZOH 2022 v Pekingu
Ester Ledecká v cíli sjezdu na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters

Česká lyžařka a snowboardistka nenavázala na unikátní úspěch z Pchjongčchangu 2018, kde triumfovala v obou svých sportech.

V Číně obhájila zlato v paralelním obřím slalomu na snowboardu, ale na lyžích byla pátá v super-G a ve sjezdu skončila až na 27. místě.

Při olympijské premiéře ve sjezdu byla Ledecká díky riskantní jízdě se startovním číslem pět průběžně rychlejší než v té době vedoucí Italka Elena Curtoniová.

Po třetím mezičase ale najela příliš zpříma do jedné z branek, manévr nezvládla a vybočila z optimální trati. Vyhnula se pádu a navzdory výraznému zpomalení se do branek vrátila. Nabrala však manko více než pěti vteřin.

Na druhém a třetím mezičase rychlejší než pozdější bronzová medailistka Nadia Delagová…

Na lyžích se Ledecká představí ještě ve čtvrteční kombinaci.

Vyhrála úřadující mistryně světa Corinne Suterová. Švýcarská lyžařka porazila o 16 setin obhájkyni zlaté medaile Sofii Goggiaovou z Itálie, která se na vrchol sezony vrátila zhruba tři týdny po zranění kolena.

Vítězka z Pchjongčchangu Goggiaová se v cíli usadila v čele a s náskokem 41 setin věřila, že by mohla zlatý úspěch zopakovat. O dvě závodnice později se vydala na trať Suterová.

Na posledním mezičase měla manko 18 setin, jenže závěrečnou pasáž projela nejrychleji a dostala se do vedení. Získala svou první olympijskou medaili a celkově čtvrté zlato pro Švýcarsko ve sjezdovém lyžování na těchto hrách.