Bolt na Julisce pálil z pistole, nechal se stíhat v limuzíně a střílel šípy

Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
18. 5. 2016 17:07
Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt.

Praha - Jamajský sprinter Usain Bolt se zotavil z lehkého zranění z prvního závodu na Kajmanských ostrovech a cítí se připraven v Ostravě předvést kvalitní výkon, kterým by byl v závodě na 100 metrů čas pod deset sekund. Na Zlatou tretru se vrací poosmé, poprvé byl v České republice přesně před deseti lety.

Na tiskovou konferenci v Praze přišel v zelené teplákové soupravě a dostal tradiční startovní číslo se jménem. "Cítil jsem lehce zadní stehenní sval, ale byl jsem u lékaře a ten říkal, že není žádný problém. Já se cítím dobře, o dost lépe než před tím prvním startem. Dokonce jsem včera trénoval," prohlásil před zhruba stovkou zástupců médií.

Dostal pamětní medaili města Prahy, hlavního evropského města sportu 2016, ale také zlatou tenisovou raketu. Předvedl, jak stojí při příjmu podání, ale hned upozornil: "Jsem špatný tenista. Hrál jsem jednou jako kluk s kamarády z ulice, ale je dost možné, že tu raketu snad ani nikdy nepoužiju," přiznal s úsměvem.

Od jeho prvního startu v Ostravě uplynulo už deset let a čeká ho tam osmý start. "Za tu dobu jsem zestárl. Za to moc rád nejsem," řekl. "Jsem zkušenější a mám víc medailí, to je zase to dobré," doplnil s úsměvem. "Mám víc fanoušků, víc lidí mě zná, za to jsem docela rád," porovnal svou osobnost z let 2006 a 2016.

Přiznal, že se jeho kariéra chýlí ke konci, prý o to větší má motivaci uspět v Riu potřetí v řadě na olympiádě, ve hře je ještě mistrovství světa příští rok v Londýně. "Jsem v poslední části kariéry, to zcela jistě. Už běžím do cíle, jsem blízko," použil metaforu. "A jsem šťastný, že jsem měl takovou kariéru. Ale chystám se to uzavřít, jak nejlépe umím," řekl.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy