Bolt na Julisce pálil z pistole, nechal se stíhat v limuzíně a střílel šípy

Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt.
Životní zážitek si odneslo zhruba 600 dětí z dnešních závodů Čokoládová tretra na pražské Julisce, kam zavítal slavný jamajský sprinter Usain Bolt.
Těm nejlepším potřásl pravicí a na stupních vítězů jim předal medaile.
Další budou mít památku ze závodu na 100 metrů, který Bolt odstartoval. Desítky dalších získaly podpis či společnou fotografii.
Desítky dalších dětí získaly podpis či společnou fotografii.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
18. 5. 2016 17:07
Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt.

Praha - Jamajský sprinter Usain Bolt se zotavil z lehkého zranění z prvního závodu na Kajmanských ostrovech a cítí se připraven v Ostravě předvést kvalitní výkon, kterým by byl v závodě na 100 metrů čas pod deset sekund. Na Zlatou tretru se vrací poosmé, poprvé byl v České republice přesně před deseti lety.

Na tiskovou konferenci v Praze přišel v zelené teplákové soupravě a dostal tradiční startovní číslo se jménem. "Cítil jsem lehce zadní stehenní sval, ale byl jsem u lékaře a ten říkal, že není žádný problém. Já se cítím dobře, o dost lépe než před tím prvním startem. Dokonce jsem včera trénoval," prohlásil před zhruba stovkou zástupců médií.

Dostal pamětní medaili města Prahy, hlavního evropského města sportu 2016, ale také zlatou tenisovou raketu. Předvedl, jak stojí při příjmu podání, ale hned upozornil: "Jsem špatný tenista. Hrál jsem jednou jako kluk s kamarády z ulice, ale je dost možné, že tu raketu snad ani nikdy nepoužiju," přiznal s úsměvem.

Od jeho prvního startu v Ostravě uplynulo už deset let a čeká ho tam osmý start. "Za tu dobu jsem zestárl. Za to moc rád nejsem," řekl. "Jsem zkušenější a mám víc medailí, to je zase to dobré," doplnil s úsměvem. "Mám víc fanoušků, víc lidí mě zná, za to jsem docela rád," porovnal svou osobnost z let 2006 a 2016.

Přiznal, že se jeho kariéra chýlí ke konci, prý o to větší má motivaci uspět v Riu potřetí v řadě na olympiádě, ve hře je ještě mistrovství světa příští rok v Londýně. "Jsem v poslední části kariéry, to zcela jistě. Už běžím do cíle, jsem blízko," použil metaforu. "A jsem šťastný, že jsem měl takovou kariéru. Ale chystám se to uzavřít, jak nejlépe umím," řekl.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy