Bolt na Julisce pálil z pistole, nechal se stíhat v limuzíně a střílel šípy

Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt.
Životní zážitek si odneslo zhruba 600 dětí z dnešních závodů Čokoládová tretra na pražské Julisce, kam zavítal slavný jamajský sprinter Usain Bolt.
Těm nejlepším potřásl pravicí a na stupních vítězů jim předal medaile.
Další budou mít památku ze závodu na 100 metrů, který Bolt odstartoval. Desítky dalších získaly podpis či společnou fotografii.
Desítky dalších dětí získaly podpis či společnou fotografii.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
18. 5. 2016 17:07
Podívejte se na fotogalerii z pražské Julisky, kde v rámci "Čokoládové tretry" řádil Usain Bolt.

Praha - Jamajský sprinter Usain Bolt se zotavil z lehkého zranění z prvního závodu na Kajmanských ostrovech a cítí se připraven v Ostravě předvést kvalitní výkon, kterým by byl v závodě na 100 metrů čas pod deset sekund. Na Zlatou tretru se vrací poosmé, poprvé byl v České republice přesně před deseti lety.

Na tiskovou konferenci v Praze přišel v zelené teplákové soupravě a dostal tradiční startovní číslo se jménem. "Cítil jsem lehce zadní stehenní sval, ale byl jsem u lékaře a ten říkal, že není žádný problém. Já se cítím dobře, o dost lépe než před tím prvním startem. Dokonce jsem včera trénoval," prohlásil před zhruba stovkou zástupců médií.

Dostal pamětní medaili města Prahy, hlavního evropského města sportu 2016, ale také zlatou tenisovou raketu. Předvedl, jak stojí při příjmu podání, ale hned upozornil: "Jsem špatný tenista. Hrál jsem jednou jako kluk s kamarády z ulice, ale je dost možné, že tu raketu snad ani nikdy nepoužiju," přiznal s úsměvem.

Od jeho prvního startu v Ostravě uplynulo už deset let a čeká ho tam osmý start. "Za tu dobu jsem zestárl. Za to moc rád nejsem," řekl. "Jsem zkušenější a mám víc medailí, to je zase to dobré," doplnil s úsměvem. "Mám víc fanoušků, víc lidí mě zná, za to jsem docela rád," porovnal svou osobnost z let 2006 a 2016.

Přiznal, že se jeho kariéra chýlí ke konci, prý o to větší má motivaci uspět v Riu potřetí v řadě na olympiádě, ve hře je ještě mistrovství světa příští rok v Londýně. "Jsem v poslední části kariéry, to zcela jistě. Už běžím do cíle, jsem blízko," použil metaforu. "A jsem šťastný, že jsem měl takovou kariéru. Ale chystám se to uzavřít, jak nejlépe umím," řekl.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy