Homerun derby, běh po metách i exhibiční duel. Takový byl baseballový All Star víkend

Podívejte se na fotogalerii z All Star Game
V sobotu proti sobě Na Hvězdě nastoupila česká reprezentace do 18 let a výběr hvězd 1. ligy. Pořadatelský klub Třebíč Nuclears měl své hráče na obou stranách.
Nedělní All Star Game přivedla na Vysočinu ty nejlepší hráče baseballu, kteří jsou momentálně v České republice k vidění. Proti reprezentačnímu týmu mužů se postavil výběr zahraničních hvězd Extraligy.
Všichni rozhodčí All Star Weekendu se vzdali svého honoráře, který sami ještě doplnili a věnovali na podporu fondu potřebným Baseball Czech.
Hlavní rozhodčí All Star Game (v růžovém) předává šek na 10 tisíc korun zástupci projektu Baseball Czech Robertu Vávrovi. Pro fond potřebným se všichni rozhodčí All Star
Foto: Robert Vávra
Ján Jabrocký , Robert Vávra
10. 5. 2016 11:00
Podívejte se na fotogalerii z baseballového utkání hvězd, které se o víkendu konalo v Třebíči.

Třebíč - Český baseball má za sebou další povedený All Star víkend, který byl letos nabitý událostmi. Stejně jako v minulém roce se i letos odehrál na dvou stadionech. To nejdůležitější bylo k vidění v Třebíči, kde v posledních letech výrazně narůstá zájem fanoušků o tento sport.

Vše odstartoval sobotní duel reprezentační osmnáctky a výběru 1. ligy. Dlouho vyrovnaný zápas na svou stranu zlomili mladíci a nakonec zvítězili 6-1.

V neděli se fanoušci mohli těšit na samotné Utkání hvězd. Tomu předcházely dvě soutěže. Štafetový běh po metách lépe zvládlo kvarteto českých reprezentantů ve složení Petr Síla, Adam Hajtmar, Michal Ondráček a Martin Schneider. Posledně jmenovaný se dostal také do finále Homerun derby. V něm nakonec nestačil na svého spoluhráče a nejlepšího hráče měsíce dubna v extralize Matěje Hejmu.

Ještě před úvodem zápasu předal František Přibyl za všechny rozhodčí All Star Weekendu šek na 10 tisíc korun zástupci fondu Baseball Czech Robertu Vávrovi na podporu charitativního projektu Fond potřebným. Rozhodčí se nejen vzdali kompletního honoráře za své rozhodování během All Star Game, ale ze svého navíc cifru zaokrouhlili na hezky kulatou částku.

V samotném utkání se čeští reprezentanti dostali do vedení hned v první směně, když proti výběru zahraničních hráčů skórovali šestkrát. Vše odstartoval nabuzený Martin Schneider, jenž poslal míček až za plot. Češi postupně navyšovali skóre a to se nakonec zastavilo na čísle sedmnáct. Soupeř dokázal odpovědět pouze třemi body. Reprezentantům se tak povedlo oplatit loňskou prohru, kdy Utkání hvězd otevíralo nový stadion Hrochů Brno.

Pro český výběr to bylo příjemné zpestření před červnovým Pražským baseballovým týdnem, kde obhajuje první místo. Pak již bude vyhlížet zářijové Mistrovství Evropy v Nizozemsku, ze kterého by si Češi rádi přivezli medaili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy