"Zatni zuby, dostaneš facku." Triatlonistka kvůli útokům kouče spáchala sebevraždu

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 2. 7. 2020 18:14
Sebevraždou se rozhodla nadějná korejská triatlonistka Čche Sok-hjon vyřešit své dlouholeté trápení kvůli týrání od trenérů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Na fyzické i verbální útoky si stěžovala u vedení svazu a nakonec i domácímu olympijskému výboru, ale podle médií ji všichni ignorovali.

Dvaadvacetiletá Čche Sok-hjon ve svém deníku popisovala, že ji trenéři často bijí nebo jí zakazují jídlo a každý den pláče. Matku prosila, aby "hříchy jejích tyranů" byly odhaleny. Několik desítek tisíc lidí už proto podle médií podepsalo petici za důkladné vyřešení případu.

Dohlédnout na to hodlá i mezinárodní triatlonová federace, kterou podle oficiálního prohlášení zpráva o případu šokovala. "Komise dohlížející na ochranu sportovců už rovněž kontaktovala korejskou federaci, aby se ujistila, že zatímco bude probíhat vyšetřování, budou všichni korejští triatlonisté chráněni a v bezpečí," uvedli zástupci světového triatlonu.

Podle korejských médií mladá triatlonistka pořídila i zvukové nahrávky šikany trenéra. Jednu z nich odvysílala stanice YTN, v ní jí rozčílený trenér nadává za to, že přibrala na váze.

"Slíbila jsi mi, že přebereš zodpovědnost. Teď nebudeš tři dny jíst," řval na ni kouč. Na závěr jí přikázal: "Teď zatni zuby." A v nahrávce se ozval zvuk ostré facky na tvář. 

Při jedné týmové večeři si objednala sladký drink, za to jí trenéři za trest objednali chleba za téměř čtyři tisíce korun a nutili jí ho jíst tak dlouho, dokud se nepozvracela.

Po sebevraždě mladé triatlonistky se Korejský olympijský výbor rozhodl celý případ znovu přezkoumat. 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy