"Zatni zuby, dostaneš facku." Triatlonistka kvůli útokům kouče spáchala sebevraždu

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 2. 7. 2020 18:14
Sebevraždou se rozhodla nadějná korejská triatlonistka Čche Sok-hjon vyřešit své dlouholeté trápení kvůli týrání od trenérů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Na fyzické i verbální útoky si stěžovala u vedení svazu a nakonec i domácímu olympijskému výboru, ale podle médií ji všichni ignorovali.

Dvaadvacetiletá Čche Sok-hjon ve svém deníku popisovala, že ji trenéři často bijí nebo jí zakazují jídlo a každý den pláče. Matku prosila, aby "hříchy jejích tyranů" byly odhaleny. Několik desítek tisíc lidí už proto podle médií podepsalo petici za důkladné vyřešení případu.

Dohlédnout na to hodlá i mezinárodní triatlonová federace, kterou podle oficiálního prohlášení zpráva o případu šokovala. "Komise dohlížející na ochranu sportovců už rovněž kontaktovala korejskou federaci, aby se ujistila, že zatímco bude probíhat vyšetřování, budou všichni korejští triatlonisté chráněni a v bezpečí," uvedli zástupci světového triatlonu.

Podle korejských médií mladá triatlonistka pořídila i zvukové nahrávky šikany trenéra. Jednu z nich odvysílala stanice YTN, v ní jí rozčílený trenér nadává za to, že přibrala na váze.

"Slíbila jsi mi, že přebereš zodpovědnost. Teď nebudeš tři dny jíst," řval na ni kouč. Na závěr jí přikázal: "Teď zatni zuby." A v nahrávce se ozval zvuk ostré facky na tvář. 

Při jedné týmové večeři si objednala sladký drink, za to jí trenéři za trest objednali chleba za téměř čtyři tisíce korun a nutili jí ho jíst tak dlouho, dokud se nepozvracela.

Po sebevraždě mladé triatlonistky se Korejský olympijský výbor rozhodl celý případ znovu přezkoumat. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy