Trápení, pak dva kanáry. Šafářová vyřadila Rybárikovou

28. 4. 2014 20:59
Lucie Šafářová postoupila na antukovém turnaji v Oeiras do druhého kola. Slovenku Magdalenu Rybárikovou porazila 4:6, 6:0, 6:0.
Lucie Šafářová se po prohraném setu proti Rybárikové zvedla a nadělila jí dva kanáry | Foto: Reuters

Oeiras - Lucie Šafářová postoupila na antukovém turnaji v Oeiras i přes horší start do druhého kola. Po ztrátě úvodního setu 4:6 v duelu s Magdalenou Rybárikovou se oklepala a v dalších dvou sadách Slovenku deklasovala dvakrát 6:0.

Sedmadvacetiletá Češka minulý týden ve Stuttgartu ztratila v úvodním kole maratonský duel s pozdější vítězkou Marií Šarapovovou ve třech tie-breacích, tentokrát ale třísetový duel zvládla. Po hodině a 42 minutách proměnila první mečbol.

Šestá nasazená Šafářová vyrovnala bilanci vzájemných zápasů s Rybárikovou na 2:2. O postup do čtvrtfinále se utká s vítězkou duelu mezi Stefanií Vögeleovou ze Švýcarska a Polonou Herzogovou ze Slovinska.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Oeiras:

Dvouhra - 1. kolo:

Šafářová (6-ČR) - Rybáriková (SR) 4:6, 6:0, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:

Hrdinová, Solovjevová (ČR/Rus.) - Dabrowská, Rosolská (Kan./Pol.) 6:2, 6:7 (3:7), 10:6.