Berdych musel odvracet mečbol, zápas ale dokázal otočit

23. 4. 2013 18:01
Tomáš Berdych se v Barceloně natrápil na vítězství nad veteránem Nikolajem Davyděnkem, nakonec ale do 3. kola postoupil.
Tomáš Berdych může slavit.
Tomáš Berdych může slavit. | Foto: Reuters

Barcelona - Český tenista Tomáš Berdych postoupil na antukovém turnaji v Barceloně do třetího kola, když po třísetové bitvě porazil ruského veterána Nikolaje Davyděnka 3:6, 7:5 a 6:4.

Berdych nastupoval proti ruskému hráči s bilancí 2:10 na vzájemné zápasy a zprvu to vypadalo, že mizerná statistika bude pokračovat. Hned o první servis totiž český hráč přišel a nedokázal ztrátu dohnat až do konce první sady.

V druhém setu se situace opakovala v obráceném gardu. Davyděnko si prohrál první servis a musel dotahovat. Jenže za stavu 3:4 vyrovnal, a dokonce si připravil mečbol. Ten ale rodák z Valašského Meziříčí odvrátil a naopak znovu vzal soupeři podání. Tím vyhrál druhý set 7:5.

V rozhodující sadě to dlouho vypadalo, že vlastní servis není výhodou. Až do stavu 3:2 si hráči gemy prohrávali. Hlavně Berdychovi nevycházelo první podání a z druhého nesbíral fiftýny. Nakonec to byla právě světová šestka, kdo uhájil poprvé podání a odskočil na rozdíl dvou gemů.

Vedení pak už nepustil a svůj první mečbol proměnil parádním servisem. V dalším kole se potká s někým z dvojice Tommy Robredo - Grigor Dimitrov.

Výsledky turnaje v Barceloně:

Dvouhra - 1. kolo:

Ramos (Šp.) - Struff (Něm.) 6:4, 7:6 (7:2).

2. kolo:

Berdych (3-ČR) - Davyděnko (Rus.) 3:6, 7:5, 6:4, Kohlschreiber (8-Něm.) - Kuzněcov (Rus.) 6:3, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2).