Tragédie v německém sportu. Ve 37 letech zemřel mistr světa a medailista z OH Adjei

ČTK ČTK
29. 10. 2020 7:09
Ve věku 37 let zemřel německý bobista Richard Adjei, držitel olympijské medaile z Vancouveru, bývalý mistr světa i Evropy. Příčinu úmrtí jeho rodina nezveřejnila.

Adjei, který byl rovněž profesionálním hráčem amerického fotbalu, získal na OH 2010 v Kanadě stříbro ve dvojbobu s Thomasem Florschützem. Jako brzdař pak slavil ve čtyřbobu pilota Manuela Machaty světový i evropský titul. Na oba dosáhl před devíti lety.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kremlu není známo, že by pro něj pracovali agenti podezřelí z kauzy Vrbětice

Ruskému prezidentskému mluvčímu Dmitriji Peskovovi není známo, že by pro administrativu ruského prezidenta pracovali muži vystupující pod jmény Alexandr Petrov a Ruslan Boširov, které Česká republika podezřívá z podílu na explozi ve Vrběticích, uvedla agentura Ria Novosti. S tvrzením, že tito dva muži pracují pro Kreml, přišel ve středu investigativní novinář skupiny Bellingcat Christo Grozev.

"Ne, upřímně řečeno takovou informaci nemám k dispozici," odpověděl Peskov na otázku, zda ví o skutečnosti, že by pro Kreml tito muži pracovali. "Ale obecně v Kremlu to není možné. Kreml je historická budova, památka UNESCO. Je v něm rezidence prezidenta a dále se tam nacházejí úseky prezidentovy administrativy," doplnil Peskov.

Novinář Grozev ve středu uvedl, že z agentů se stali "významní zastupitelé Kremlu". "Jediné, co můžu říct, je, že jsou zdraví a působí ve státních službách. Dostali nová zaměstnání, protože už dále nemůžou pracovat jako špioni," uvedl Grozev. Novinář také připomněl, že podle webu Bellingcat oběma agentům v roce 2014 ruský prezident Vladimir Putin udělil nejvyšší ruské vyznamenání Hrdina Ruské federace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy