boby

Český dvojbob skončil v Königssee čtrnáctý, nejhůře v sezoně

Dominik Dvořák s Dominikem Suchým v závodě Světového poháru dvojbobů v Königssee obsadili 14. místo a zaznamenali nejhorší výsledek v sezoně. V novém roce stále čekají na umístění v nejlepší desítce. Pro desáté vítězství v sezoně si dojel Francesco Friedrich z Německa.

Dvořák ve dvou jízdách zaznamenal celkový čas 1:40,27 a na vítěze ztratil přes sekundu a půl. Od desátého místa osmadvacetiletého pilota dělilo 13 setin sekundy. Český dvojbob potřetí za sebou skončil mimo první desítku, ve které naopak v prosinci nechyběl ve čtyřech závodech v řadě.

Po závodě Dvořák neskrýval nespokojenost. "Je to nejhorší umístění v sezoně, to vypovídá o všem. Přijde mi, jako by tahle dráha byla prokletá. Nikdy se nám tu nepodařilo zajet dobrý výsledek a dnešek to jen potvrzuje," uvedl v nahrávce pro média.

Jeho maximem v ročníku je čtvrté místo, které mu patří i v celkovém pořadí seriálu před závěrečným závodem. "To je pěkné. Tu čtyřku bychom mohli udržet příští víkend v Igls, třeba to dopadne dobře aspoň v tom celkovém hodnocení," uvedl Dvořák, který na svých výkonech pociťuje tréninkové manko po zdravotních potížích před sezonou.

Nadvládu v dosavadním průběhu Světového poháru potvrdil Friedrich, který si v Königssee dojel pro desáté vítězství v jedenácti závodech. Dnes vyhrál o dvě desetiny před krajanem Johannesem Lochnerem, třetí říčku obsadil už s téměř sekundovou ztrátou Benjamin Maier z Rakouska.

SP v jízdě na bobech v Königssee (Německo):

Muži - dvojboby: 1. Friedrich, Margis 1:38,69 (49,40+49,29), 2. Lochner, Franke (všichni Něm.) -0,20 (49,45+49,44), 3. Maier, Hubar (Rak.) -0,96 (49,81+49,84), …14. Dvořák, Suchý (ČR) -1,59 (50,31+49,97).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Friedrich 2460 b., 2. Lochner 2269, 3. Vogt (Švýc.) 1794, 4. Dvořák 1688.

Dvořák byl při premiéře čtyřbobů v sezoně osmý v ME

Pilot Dominik Dvořák obsadil v prvním závodě čtyřbobů v sezoně Světového poháru ve Winterbergu deváté místo. V hodnocení mistrovství Evropy byla česká posádka, kterou dále tvořili Dominik Suchý, Jan Šindelář, Jakub Nosek, osmá.

Český čtyřbob tak o dvě příčky zaostal za loňským výsledkem ve Winterbergu, kde se ve stejném složení postaral šestým místem o historický úspěch.

Posádka pilota Dvořáka, jenž má potíže s plotýnkou, dnes byla po prvním kole desátá. I když Češi v druhé jízdě zpomalili, posunuli se o jednu příčku s odstupem pouhých dvou setin sekundy za osmé Francouze. Ve dvojbobech byli Dvořák s Noskem v sobotu jedenáctí a v SP jim celkově patří páté místo.

Pro vítězství si suverénně dojel největší favorit Francesco Friedrich, jenž získal ve čtyřbobech první evropský titul v kariéře a 46. výhrou v SP překonal sbírku svého slavného předchůdce André Langeho. Úřadující olympijský vítěz a mistr světa Friedrich porazil i díky skvělým startům o 57 setin sekundy Kanaďana Justina Krippse, který si stejně jako Američané odbyl ve Winterbergu debut v sezoně SP. Třetí skončilo překvapení víkendu, Rakušané s pilotem Benjaminem Maierem. Evropský bronz získal Rus Rostislav Gajtjukevič.

Světový pohár pokračuje příští týden ve Svatém Mořici.

SP a mistrovství Evropy v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo):

Čtyřboby: 1. Německo (Friedrich, Margis, Bauer, Schüller) 1:48,13 (54,04+54,09), 2. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) -0,57 (54,28+54,42), 3. (v ME 2.) Rakousko (Maier, Stepan, Sammer, Huber -0,76 (54,38+54,51), 4. (3.) Rusko -0,95 (54,59+54+49), …9. (8.) ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,69 (54,88+54,94).

Dvořák s Noskem jsou v polovině MS dvojbobů desátí, kralují Němci

Dominik Dvořák s Jakubem Noskem jsou v polovině závodu dvojbobů na mistrovství světa desátí. Šampionát v německém Altenbergu zahájili 16. časem v první jízdě, ve druhém kole zajeli osmý nejlepší čas a první desítku uzavírají s mankem 1,70 sekundy na lídry. Česká posádka je na dobré cestě vylepšit si společné světové maximum, kterým je 15. místo z loňského roku.

Závodu naprosto dominují domácí posádky, které drží první čtyři místa. V čele pořadí je suverénní obhájce titulu Francesco Friedrich, který usiluje o šestý titul v řadě. V tandemu s brzdařem Thorstenem Margisem, s nímž ovládl předchozí čtyři šampionáty, zajeli v prvním kole rekord dráhy 54,00 a po dvou jízdách mají luxusní náskok 94 setin před dvojicí Nico Walther, Eric Franke.

Následují posádky Johannese Lechnera a Richarda Oelsnera. Až pátý je čerstvý mistr Evropy Oskars Ķibermanis z Lotyšska, spolufavorizovaný obhájce stříbra Justin Kripps z Kanady je až devátý s náskokem 19 setin na Dvořáka.

Zbylé dvě jízdy jsou na programu v neděli.

Mistrovství světa v jízdě na bobech v Altenbergu (Německo):

Dvojboby:

Muži (průběžné pořadí po 2 jízdách):

1. Friedrich, Margis 1:48,09 (54,00+54,09), 2. Walther, Franke -0,94 (54,54+54,49), 3. Lochner, Weber (všichni Něm.) -1,09 (54,59+54,59), …10. Dvořák, Nosek (ČR) -1,70 (54,98+54,81).

Ženy:

1. Humphriesová, Gibbsová (USA) 3:45,49 (56,47+56,33+56,27+56,42), 2. Kalická, Lipperheideová (Něm.) -0,37 (56,56+56,45+56,25+56,60), 3. De Bruinová, Bujnowská (Kan.) -1,06 (56,60+56,87+56,47+56,47+56,61).

Dvořákův čtyřbob skončil ve Winterbergu sedmý, nejlépe v sezoně

Český čtyřbob s pilotem Dominikem Dvořákem skončil na Světovém poháru ve Winterbergu sedmý a těsně před mistrovstvím Evropy zajel nejlepší výsledek v této sezoně. Kontinentální šampionát bude součástí čtvrtého dílu SP v německém toboganu v sobotu.

Před Vánoci Dvořák s kolegy Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem obsadili v americkém Lake Placid 12. a 10. příčku. První závod na evropské půdě této zimy se jim vydařil a na sedmé místo se posunuli i v hodnocení seriálu.

Po první jízdě čeští bobisté uzavírali elitní desítku, při druhé se jim povedl už start a v cíli byli očividně spokojení. Sedmí skončili celkově v minulé sezoně, v níž Dvořák a spol. zazářili v lednu v Innsbrucku životním pátým místem.

Dnes ve Winterbergu kraloval domácí olympijský vítěz a úřadující mistr světa Francesco Friedrich. O dvě desetiny pomalejší byl jeho krajan Nico Walther, který zažil skvělý návrat do ledového koryta po říjnovém zranění páteře z přípravy. V čele SP zůstal Kanaďan Justin Kripps, po dvou triumfech v Lake Placid dojel tentokrát pátý.

SP v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo):

Čtyřboby: 1. Německo (Friedrich, C. Bauer, Grothkopp, Margis) 1:50,53 (55,64+54,89), 2. Německo (Walther, Krenz, Bluhm, Franke) -0,20 (55,50+55,23), 3. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,40 (55,82+55,11), …7. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -0,91 (56,01+55,43).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 8 závodů): 1. Kripps (Kan.) 634, 2. Friedrich 617, 6. Kibermanis (Lot.) 602, …7. Dvořák 440.

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).