reklama
 
 

To je výzva! Phelps chce z londýnského bazénu deset zlatých

21. 6. 2012
Foto: Reuters
Nejúspěšnější olympionik v historii stále nemá dost, v Londýně chystá lov medailí.

New York - Nejúspěšnější olympionik v historii Michael Phelps se možná pokusí v londýnském bazénu vylepšit svých rekordních osm zlatých medailí. Protože se pro blížící americkou kvalifikaci přihlásil do sedmi individuálních startů, společně s třemi štafetami by mohl na OH bojovat až o deset titulů.

"Zatraceně, mělo to zůstat v tajnosti," reagoval Phelps na Twitteru na skutečnost, že se startovní listiny pro americkou kvalifikaci ve městě Omaha v Nebrasce dostaly ve středu na veřejnost.

Fenomenální plavec bude součástí tří štafet

Phelps se pro kvalifikaci přihlásil do pěti závodů, kterým kraloval na předchozích hrách v Aténách i v Pekingu - kraulovou dvoustovku, 100 a 200 metrů motýlek a obě polohovky (200 i 400 m). Navíc má v plánu stovku volný způsob a znakařskou dvoustovku.

Šestadvacetiletý fenomenální plavec k tomu bude součástí tří štafet. Na olympiádě v Aténách 2004 získal šest zlatých a dva bronzy, o čtyři roky později v Pekingu osm zlatých.

V plánu nakonec má i dlouhou polohovku, byť ji chtěl vynechat, protože ho tento závod nejvíce bolí. Některé starty ale v Nebrasce možná plánuje jen proto, aby si nechal zadní vrátka, kdyby se na hlavních tratích nekvalifikoval.

Vrátí Phelps porážku Ryanu Lochtemu?

Má totiž velkého rivala. Ryan Lochte zastínil Phelpse na loňském mistrovství světa v Šanghaji a v Nebrasce by měl plavat dokonce 11 závodů. V šesti z nich na sebe s Phelpsem narazí.

Původně se přitom zdálo, že rodák z Baltimoru naopak svůj program zredukuje, protože postrádal motivaci. Každopádně londýnská olympiáda má být Phelpsovým posledním představením, protože se už dříve rozhodl, že po ní kariéru ukončí.

autor: ČTK | 21. 6. 2012

Související

    reklama
    reklama
    reklama

    Sponzorované odkazy

    reklama