Tenistka Vaidišová prý ukončila kariéru. Plánuje svatbu

Ivo Pospíšil, ip
16. 3. 2010 12:50
Dvacetiletá tenistka se chce vdát za Radka Štěpánka
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Česká tenistka Nicole Vaidišová údajně ukončila ve svých dvaceti letech tenisovou kariéru.

Někdejší talentovaná hráčka, která se však poslední roky herně trápila, totiž plánuje během letošního léta svatbu s Radkem Štěpánkem. Ta by se pak měla uskutečnit v červenci. Informaci přinesl server Tennisreporters.net.

Čtěte také: Půl roku to nezažila. Vaidišová konečně vyhrála zápas

"Bývalá světová sedmička a dvojnásobná grandslamová semifinalistka Nicole Vaidišová se rozhodla ve svých dvaceti letech ukončit svou kariéru," píše na jejich stránkách. které odkazují na interní, avšak nespecifikovaný zdroj.

Rodačka z Norimberku vlétla do světa velkého tenisu v březnu roku 2004, kdy na okruhu WTA debutovala na turnaji v Acapulcu.

O dva roky později se dokonce probojovala až do semifinále French Open a na tento úspěch navázala i v dalším roce, kdy se dostala do stejné fáze na Australian Open. Dvakrát si také zahrála čtvrtfinále Wimbledonu.

Později však začala její herní výkonnost klesat a v březnu roku 2008 dokonce ukončila spolupráci s trenérem a svým nevlastním otcem Alešem Kodatem. Pád ovšem nadále pokračoval a nic na něm nezměnil ani Kodatův pozdější návrat.

Vaidišová rázem vypadla i z první stovky a kariéru tak nejspíše ukončí jako 176. hráčka světa.

"V roce 2009 ji nepomáhala ani podpora přátel a rodiny. Poté, co se dále nedokázala vyrovnávat s porážkami, ztratila i postupně touhu hrát a začala tenis nenávidět ," dodává se na stránkách Tennisreporters.net.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila pokles na pět procent

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.

K meziročnímu poklesu české ekonomiky přispěla podle statistiků hlavně situace v obchodu, ubytování, pohostinství a průmyslu. "Negativně se vyvíjela domácí poptávka. Poklesly podnikové investice do strojů, zařízení a dopravních prostředků a také investice domácností do obydlí. O téměř čtyři procenta se snížily i spotřební výdaje domácností," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

První odhad statistiků z konce října hovořil o meziročním poklesu HDP ve 3. čtvrtletí o 5,8 procenta. Mezičtvrtletní výsledek statistici odhadovali na nárůst o 6,2 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy