Půl roku to nezažila. Vaidišová konečně vyhrála zápas

jar
15. 12. 2009 16:15
Z výhry se radovala poprvé po více než půlroce
Nicole Vaidišová
Nicole Vaidišová | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Někdejší sedmá hráčka světa Nicole Vaidišová se po čtyřech měsících vrátila na kurt a hned se jí podařilo zvítězit.

Aktuálně 187. tenistka na žebříčku WTA zdolala na turnaji ITF v Dubaji Maďarku Katalin Marosiovou po setech 2:6, 6:4 a 6:4.

Poté, co dvacetiletá česká tenistka neuspěla hned v prvním kole kvalifikace US Open proti Chan Yung-Jan z Tchaj-wanu, si dala pauzu, kterou vyplnila například navštěvováním zápasů svého přítele a aktuálně 12. hráče žebříčku ATP Radka Štěpánka.

Čtěte také: Safinová je stále zraněná. Přijde i o Australian Open?

Vaidišová se na závěr zcela nevydařeného roku, ve kterém přišla po pěti letech o pozici ve světové stovce, radovala z výhry poprvé po více než půlroce. 

Svou letošní "tristní" bilanci vylepšila na deset výher a šestnáct porážek.

V dalším kole turnaje "druhé" kategorie s dotací 75 tisíc dolarů narazí na další Maďarku Aniko Kaprosovou.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy