Tenisté si finále SP po prohře s USA nezahrají

21. 5. 2010 19:32
Berdych - Isner 1:6, 6:1, 7:6

Düsseldorf - Čeští tenisté si finále letošního Světového poháru družstev v Düsseldorfu nezahrají. V rozhodujícím utkání Červené skupiny prohráli s Američany 1:2 na zápasy, o čemž rozhodla až závěrečná čtyřhra.

V té Tomáš Berdych s Lukášem Dlouhým podlehly dvojčatům Miku a Bobu Bryanovým dvakrát 5:7.

Tým USA si zahraje o titul na Světovém poháru poprvé po 17 letech a jejich soupeři budou Argentinci. Američané vyhráli turnaj družstev naposledy v roce 1993, od té doby ale do boje o titul nezasáhli.

Český výběr kapitána Tomáše Krupy vstoupil do duelu s USA ve čtvrtek, kdy Jana Hájka porazil Sam Querrey. Dnes ale vrátil tým do hry Berdych výhrou nad Johnem Isnerem 1:6, 6:1 a 7:6 po více než dvouhodinovém boji.

Ve čtyřhře nejprve duo Berdych, Dlouhý zaskočilo druhý pár světa a vedlo rychle 5:2. Pak Češi prohráli s jedním z nejlepších deblových párů historie šest her v řadě a první set 5:7.

Ve druhém setu nejdříve vedli Američané 4:1, v bílém hrající česká dvojice dokázala srovnat krok, ale poslední slovo měli opět Bryanové, kteří využili hned první mečbol.

Češi si tak na finále musí počkat; naposledy hráli o titul v roce 2007 skoro ve stejné sestavě a prohráli s Argentinou 1:2.

Světový pohár tenisových družstev v Düsseldorfu:

Červená skupina:

Česko - USA 1:2

Berdych - Isner 1:6, 6:1, 7:6 (7:4), Berdych, Dlouhý - B. Bryan, M. Bryan 5:7, 5:7.

Španělsko - Austrálie 2:1

Gimeno-Traver, M. López - Hewitt, Hanley 6:3, 2:6, 7:10.

Konečné pořadí: 1. USA 3 výhry, 2. Česko 2, 3. Španělsko 1, 4. Austrálie 0.