Sudová skončila v Deer Valley šestá, nejlépe v sezoně

10. 1. 2014 8:00
Nikola Sudová se v Deer Valley dočkala nejlepšího výsledku v olympijské sezoně.
Nikola Sudová se v Deer Valley dočkala nejlepšího výsledku v olympijské sezoně. | Foto: Eduard Erben

Deer Valley - Nikola Sudová skončila šestá na Světovém poháru v Deer Valley v USA a dočkala se nejlepšího výsledku v olympijské sezoně.

Měsíc před hrami v Soči si zlepšila náladu po nevydařeném předchozím závodu v Calgary, kde nepostoupila z kvalifikace. Předtím obsadila na úvod sezony ve Finsku dvanácté místo. První ze dvou závodů v Utahu vyhrála domácí hvězda Hannah Kearneyová.

"První ze závodů v Deer Valley nám trochu zvedl náladu," uvedla jednatřicetiletá Sudová, majitelka dvou medailí z mistrovství světa.

"Po vydařené kvalifikační jízdě se saltem na spodním můstku jsem do finále postoupila ze šestého místa. Ve finále se mi podařilo zajet rychlou a technicky pěknou jízdu a zařadit i dobrého 'dispina'," popsala česká lyžařka na svém facebooku.

Sudové se nepovedl druhý skok

V superfinále se jí povedla jízda i dosažený čas, ale ne druhý skok. "Dispin byl bohužel přetočený s hrábnutím a skončila jsem šestá. I tak jsme ale spokojení a hurá radostně do dalšího závodu, který nás tady čeká v sobotu," dodala Sudová.

V pořadí SP se posunula ze 17. místa na jedenácté. Seriál nově vede obhájkyně olympijského zlata a úřadující světová šampionka Kearneyová.

Muži: 1. Kingsbury 26,39 b., 2. Bilodeau 25,29, 3. Gagnon (všichni Kan.) 24,85.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Kingsbury 300, 2. Bilodeau 240, 3. Deneen (USA) 140.

Ženy: 1. Kearneyová (USA) 24,83, 2. Ch. Dufourová-Lapointeová 23,45, 3. J. Dufourová-Lapointeová (obě Kan.) 23,33, ...6. Sudová 21,07, v kvalifikaci 38. Vaculíková, 42. Hnyková.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Kearneyová 280, 2. J. Dufourová-Lapointeová 240, 3. Ch. Dufourová-Lapointeová 185, ...11. Sudová 69, 39. Vaculíková 3.