Střelkyně Marušková obsadila ve finále SP druhé místo

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 10. 2010 18:55
Od zlata dělilo Maruškovou 1,5 bodu
Lenka Marušková.
Lenka Marušková. | Foto: www.lenkamaruskova.cz

Praha - Lenku Maruškovou dělilo ve finále Světového poháru v Mnichově ve sportovní pistoli jen 1,5 bodu od zisku zlaté medaile. Stříbrná medailistka z olympiády v Aténách 2004 tak i v Německu obsadila druhé místo.

Nestačila jen na Gruzínku Nino Salukvadzeovou.

Marušková tak navíc navázala na úspěch ze srpnového mistrovství světa ve Stuttgartu, kde získala bronzovou medaili.

Čtěte také: Emmons: Manžel přežil rakovinu, to je lepší než finále

Do finále SP zasáhne z českých střelců ještě Martin Strnad v rychlopalné pistoli, Kateřina Emmons obsadila ve vzduchové pušce páté místo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy