Střelec Nepejchal byl druhý ve finále Světového poháru v Dillí

ČTK ČTK
29. 10. 2017 10:32
Česko má stříbrného medailistu z finále Světového poháru ve sportovní střelbě. Lepší než Filip Nepejchal byl jen Francouz Alexis Raynaud.
OH 2016, sportovní střelba: Filip Nepejchal
OH 2016, sportovní střelba: Filip Nepejchal | Foto: ČTK

Dillí - Osmnáctiletý Filip Nepejchal obsadil druhé místo ve finále Světového poháru v Dillí ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran. Juniorský vicemistr světa a dvojnásobný mistr Evropy v této disciplíně dnes nestačil pouze na Francouze Alexise Raynauda, za nímž zaostal o 3,2 bodu.

Loňský olympionik z Ria de Janeiro Nepejchal si v Dillí připsal svůj druhý nejlepší výsledek v SP v začínající kariéře a nejlepší v třípolohové střelbě. Minulý rok v Baku senzačně ovládl závod soutěž ze vzduchové pušky.

Talentovaný Nepejchal se postaral o jediné české pódiové umístění v závěrečném závodu sezony. Po něm ještě střílel na trap Jiří Lipták, ale do šestičlenného finále z osmého místa v kvalifikaci nepostoupil.

Finále SP ve sportovní střelbě v Dillí:

Muži:

Libovolná malorážka 3×40 ran: 1. Raynaud (Fr.) 461,7, 2. Nepejchal (ČR) 458,5, 3. Péni (Maď.).

Rychlopalná pistole: 1. Sanderson (USA) 31, 2. Bessaguet (Fr.) 29, 3. Song Čong-ho (Korea).

Trap: 1. Fernández (Šp.) 48, 2. Resca (It.) 46, 3. Cernogoraz (Chorv.), …v kvalifikaci 8. Lipták (ČR).

 

Právě se děje

před 42 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy